GÜNCEL

4 kamyon çöp biriktirmiş

Gaziantep'te çöp biriktirme hastalığı olduğu öne sürülen şahsın evinde 4 kamyon dolusu çöp çıktı.

4 kamyon çöp biriktirmiş

Gaziantep’te çöp biriktirme hastalığı olduğu iddia edilen ve belediye ekipleri tarafından defalarca temizlenen şahsın evinde bu kez de 4 kamyon  çöp çıkarıldı. 

Şahinbey Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Bekirbey Mahallesi'nde bir evden kötü kokuların yükselmesi sebebiyle mahalle sakinleri durumu Şahinbey Belediyesi’ne bildirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin müdahale ettiği evden 4 kamyon dolusu çöp çıktı.

Şahinbey Belediyesi hizmet sınırları içerisinde bulunan Bekirbey Mahallesi, Koyuncu Sokak'ta ikamet eden mahalle sakinleri, psikolojik sorunları olduğu iddia edilen komşularının evinden yükselen pis kokular nedeniyle Şahinbey Belediyesi'ni arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler aylardır çöpleri atmayan bir vatandaşın evini kullanılmaz halde buldu. Maskelerle eve giren belediye personeli, evden 4 çöp kamyonu dolusu evsel atık, karton kutu, plastik, teneke kutu gibi çöp malzemesi çıkardı.

Bekirbey Mahalle Muhtarı Ali Satıl, Şahinbey Belediyesi'nin yaşanan her sıkıntıda yanlarında olduğunu söyleyerek, "Ne zaman bir sorunumuz olsa belediyemizi arıyoruz, onlar da hemen müdahale ederek sorunumuzu çözüyor. Daha öncede bu evde bulunan atıklar belediyemizin temizlik ekipleri tarafından temizlenmişti. Ancak kendisi geceleri yine çöplerden aldığı atık malzemeleri evinde toplayarak, evin içini yine çöplerle doldurdu. Ev sahibi aslında kötü bir insan değil ama kendisinde çöp toplama hastalığı var. Topladığı çöplerin kokusundan komşular rahatsız oluyor. Etrafındaki komşuların evlerini fareler basmış durumda. Biz de bunun üzerine belediyemizi arayarak evin temizlenmesini istedik. Onlarda sağ olsunlar hemen gelerek evin temizliğini yaptılar” dedi.

Evin daha önce de belediye ekipleri tarafından defalarca temizlendiğini dile getiren mahalle sakinleri, "Yapılan temizlikten dolayı Şahinbey Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz. Bu evde her zaman bu olayı yaşıyoruz. Ev kendi malları olduğu için mahalle sakinleri olarak biz de bir şey yapamıyoruz. Sağ olsun belediyemize ne zaman istekte bulunsak hemen gelip evi temizliyor ve ilaçlıyorlar" dedi.