YAŞAM
Giriş Tarihi : 16-05-2017 17:34   Güncelleme : 16-05-2017 17:34

Kan bağışına yoğun ilgi

Şahinbey Belediyesi tarafından 7. kez düzenlene kan bağışı kampanyası büyük ilgi gördü. Geçen yıl 3 bin 156 kişinin kan verdiği kampanyada bu yıl hedef yeni bir rekor kırmak

Kan bağışına yoğun ilgi

Şahinbey Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyası büyük bir katılım ile gerçekleşti. Kan bağışı için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Şahinbey Belediyesi tarafından stantlar kuruldu. Alana kan vermek için gelen vatandaşlar için Şahinbey Belediyesi mehteran takımı tarafından marşlar söylenerek karşılandı. Stantların önünde sıraya giren vatandaşlar, Kızılay görevlilerinin yardımı ile kan bağışında bulundu.

 

REKOR ŞAHİNBEY’DE

2009 yılında 41 kişi ile başlanan kan bağışı kampanyasına 2013 yılında 2 bin 883 kişinin katılımıyla Türkiye kan bağışı rekoruyla taçlanan Şahinbey Belediyesi tek noktada kan bağışı toplama rekorunu 26 Nisan 2016 Salı günü yaptığı organizasyonla kendi rekorunu kırarak bu sayıyı 3 bin 156’ya çıkarmıştı. Şahinbey Belediyesi kan bağışı kampanyasında en fazla kan bağışının yanı sıra, en fazla katılımcı ve en fazla bayan katılımcı rekorunu da kırarak örnek bir belediyecilik anlayışı ortaya koymuştu.

 

MESELE MİLLİ OLUNCA

Gaziantep Halkı’nın cefakar vefakar olduğunu belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise; "Yedi yıl önce başlattığımız kan bağışı kampanyamıza bu yıl da devam ediyoruz. Buradaki amacımız daha önce kan vermemiş vatandaşlarımızı kan bağışına alıştırmak. Bu nedenle şehrimizin göbeğinde Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlarımızın  kolayca ulaşabileceği bir noktada kan bağışımızı gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda çok ciddi katılımlar oldu. 2016 yılında 3156 ünite kan toplayarak, bir günde tek noktada kan toplayarak daha önce bizde olan rekoru egale ettik. Gaziantep vefakar ve cefakar bir halk. Mesele Milli olunca seve seve kanını ve canını feda eden bir şehir. Bundan dolayı tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasında 60 çadır  kurulurken, 126 sedyede kan alındı. Düzenlenen kampanyada ayrıca 19 doktor, 72 hemşire, 20 destek personeli ve 9 kan bağışçısı kazanım uzmanı görev aldı.

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
ARŞİV ARAMA