KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 17-08-2017 15:17   Güncelleme : 17-08-2017 15:17

Festival başlıyor

Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali'ne Hülya Koçyiğit başta olmak üzere çok sayıda sanatçı ve oyuncu katılacak

Festival başlıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 10.’sunu düzenlediği “Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali”ne birbirinden ünlü sanatçı ve oyuncular katılacak.

Festival programında yer alacak olan sanatçılar Hülya Koçyiğit, Erhan Güleryüz, Nursel Köse, Furkan Kızılay, Emre Kızılırmak ve Burak Hakkı ilk gün festival kortejinde vatandaşlarla birlikte  yürüyecek.

Fıstık Park’ta gerçekleştirilecek festival kapsamında el sanatları stantları, çocuk oyunları, yöresel yemek yarışması, halk oyunları gösterileri ile panel düzenlenecek.

19 Ağustos Cumartesi günü şefler ve gurmelerin katılacağı Antep fıstığı hasadıyla başlayacak festivalin ilk gününde sanatçı Zara konser verecek.

20 Ağustos Pazar günü sanatçı Buray’ın katılacağı festivalin son gününde ise En Bakımlı Bahçe Yarışması, Antepfıstığı Bilgi Yarışması, Çocuk Tiyatrosu “Niloya”, GASMEK Yöresel Yemek Yarışması, ödül törenleri, halk oyunları gösterileri ve Çeled Uşaglar Fıstık Festivali Özel Gösterisi gerçekleştirilecek.

Öte yandan festivalde Ankara Seymenler Mehteran ve halk oyunları ekibi gösteri yapacak.

Bu arada 10.Uluslararası Antepfıstığı Kültür Ve Sanat Festivali çerçevesinde düzenlenecek, “Geleneksel Sanatlar Şöleni” sergisinde Gaziantep’in yanı sıra İzmir, Eskişehir, Mardin, Trabzon,  Denizli, Kahramanmaraş, Tokat, Bartın, Mersin ve Erzurum kendi yörelerine ait ürünleri sergileyecek.

Sergi 19-20 Ağustos tarihleri arasında Fıstık Park’ta gerçekleşecek.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA