GÜNCEL

PKK operasyonunda 16 gözaltı

Gaziantep'te düzenlenen terör operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı.

PKK operasyonunda 16 gözaltı

 

Gaziantep'te düzenlenen PKK/KCK  operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı. Emniyette sorgulanan zanlılardan 13'ü mahkemece tutuklandı.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, İstihbarat, Özel Harekât, Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlükleri ve Bomba İmha Uzmanlarının da katılımıyla, Gaziantep il merkezi ile Nurdağı ve Nizip İlçelerinde insansız hava aracı destekli operasyon gerçekleştirildi.
PKK/KCK terör örgütü adına, müzahir kitleyi provoke ederek kanunsuz gösteri ve şiddet eylemlerine yönlendirilebileceği değerlendirilen, sosyal medya hesapları üzerinden PKK/KCK ve Suriye kolu olan PYD/YPG-YPJ terör örgütlerinin propagandasını yapan, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, Devlete ve hükümete hakaret ederek asılsız suçlamalarda bulundukları tespit edilen 16 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
Operasyon kapsamında yapılan aramalarda, 3 adet tabanca, bir adet av tüfeği, tabancalar ve av tüfeğine ait çok sayıda fişek, PKK/KCK terör örgütünü simgeleyen materyaller, örgütsel içerikli dokümanlar, FETÖ/PDY terör örgütü içerikli yasak yayınlar ile dijital materyaller geçirildi.

Adli makamlara sevk edilen 16 şahıstan 13’ü tutuklanırken, bir şahsa Adli Kontrol Kararı verildi, 2 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.