YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-03-2018 16:38   Güncelleme : 26-03-2018 16:38

Şahinbey 600 bin zeytin fidanı dağıtıyor

Şahinbey Belediyesi, vatandaşlara 600 bin zeytin fidanı dağıtacak. Fidanların dağıtımına Balıklı Parkı'nda Başkan Mehmet Tahmazoğlu tarafından başlandı.

Şahinbey 600 bin zeytin fidanı dağıtıyor

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Balıklı Parkı’nda vatandaşlara zeytin fidanı dağıttı. Vatandaşlar Gemlik Zeytin Fidanı alabilmek için dağıtım alanına yoğun ilgi gösterdiler.

YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu hedeflerinin daha yeşil bir Gaziantep olduğunu belirterek  “Amacımız Gaziantep ve Şahinbey de daha yeşil alanlar oluşturmak. Göreve geldiğimiz günden beri yaklaşık 2 milyon ağaç dikimini, gerek parklarımıza gerek ormanlık alanlarımıza gerekse vatandaşlarımıza dağıtmış olduğumuz fidanlarla gerçekleştiriyoruz” dedi.

BİR İLKE İMZA ATTIK

İlk defa meyve fidanı dağıttıklarını belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Bugün bir ilke imza attık. İlk defa meyveli ağaç dağıtımı gerçekleştirerek  600 bin adet zeytin fidanı dağıtımı yapıyoruz. Öncelikle çiftçilerimize 475 bin adet zeytin fidanı dağıtımını gerçekleştirdik ve şimdi de vatandaşlarımıza ücretsiz zeytin fidanı dağıtımını yapıyoruz. Bu sayımızı 600 bine tamamlayacağız. Zeytin yazın ve kışın yeşil kalan bir ağaç hem de meyvesiyle yağıyla sofralık bir üründür. Fidanlarımız yöremizin iklimine uygun olup sertifikalı fidanlardır. Vatandaşlarımızın ilgisi oldukça yoğun Gaziantep ve Şahinbey’imize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA