KÜLTÜR - SANAT

Antep Fıstığı'na muhteşem gala

Yönetmenliğini Oğuz Yalçın'ın yaptığı, başrollerini Ivana Sert, Orhan Uslu ve İlker Kurt'un paylaştığı ve Gaziantep’te gişe rekorlarını alt üst ederek tarihi bir başarıya imza atan "Antep Fıstığı" filminin galası yapıldı.

Antep Fıstığı'na muhteşem gala

 

Yönetmenliğini Oğuz Yalçın'ın yaptığı, başrollerini Ivana Sert, Orhan Uslu ve İlker Kurt'un paylaştığı ve Gaziantep’te gişe rekorlarını alt üst ederek tarihi bir başarıya imza atan "Antep Fıstığı" filminin galası yapıldı.

Sanko Park’ta gerçekleştirilen galaya filmin başrol oyuncuları Ivana Sert, Orhan Uslu’nun yanı sıra ünlü modacılar Uğurkan Erez ve Hakan Akkaya, filmde rol alan Sefa Zengin, Vural Buldu, Çeled Uşaglar ekibi, filmin yönetmeni Oğuz Yalçın, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Gaziantep Genç İşadamları Derneği Başkanı Bora Tezel ve davetliler katıldı.

GAZİANTEP’E AŞIK OLDUM

Filmin başrol oyuncularından Ivana Sert, gala öncesi yaptığı konuşmada, Gaziantep'te bulunduğu süre içerisinde şehre aşık olduğunu belirtti. Film çekimlerinin çok zevkli geçtiğini dile getiren Sert, "Beni bu role uygun gördükleri için çok teşekkür ediyorum. 15 gün burada kaldım, Gaziantep insanına, yemeklerine ve kültürlerine aşık oldum. Bu güzel toprakların tarihine ve sizlerin samimiyetine hayran kaldım. Böyle bir çalışma içerisinde yer almak bana mutluluk verdi. Benim için çok güzel bir deneyim oldu.  Bu film için yapımcımız Zeugma Yapım’a ve Meral Ay’a çok teşekkür ediyoruz. Sadece Gaziantep’te yaklaşık 100 bin kişi filmi izledi. İnşallah bütün Türkiye’de en az 200 bin kişi daha olsun. Güzel bir iş yaptık." diye konuştu.

BİZLERE GÜÇ VERDİNİZ

Başrol oyunculardan Orhan Uslu ise Gaziantep'te güzel bir filme imza attıklarını söyledi. Gazianteplilerin filmi çok beğendiğini belirten Uslu, "Bence asıl başarı Gaziantep'indir. İlk sinema filmi deneyimimiz oldu. Bu filmin senaryosunu 3,5 yıl önce yazmıştık, o yıllarda çekmek istedik. İnsanlar ‘Gaziantep ağzıyla film mi olur?' dediler. Bizler bu filmi sadece Gaziantepliler izlese 'yeter' dedik. Gaziantepli olmayanlar ise bu film ile Gaziantep’i tanıyacaklar. Bu zamana kadar Gaziantep’i yanlış tanıyorlardı. Bu filmi izleyenler gerçek Gaziantep’i görmüş olacak. Sizler izlediniz bizlere güç verdiniz. Bundan sonra bu filmin ikincisi, üçüncüsü için belki de televizyon dizisi için bize bir imkan sağladınız. Bunun için bütün hemşerilerime ve bizlere filmin çekilmesine imkan sağlayan yapımcımız Meral Ay’a teşekkür ediyorum " şeklinde konuştu.

 İSTANBUL’DA FİLM KONUŞULUYOR

Yönetmen Oğuz Yalçın da filme sahip çıktığından dolayı şehir halkına teşekkür etti. İstanbul'da bu filmin başarısının konuşulduğunu aktaran Yalçın, "Gaziantep'e 3 yıl önce geldiğimde bu çalışma ile ilgili insanların heyecanını gördüm. Herkesin yapamaz dediği filmin yapılmasına katkıda bulunduk. El birliğiyle bu filmi çektik. Katkısı olan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

GAZİANTEP’E BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAK

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “Gaziantep için çok önemli bir değer. Herşeyden önce Gaziantep’in tanıtımına, insanının tanıtımına, şivesinin tanıtımına, kültürel değerlerinin tanıtımına çok katkı sağlayan bir film. Yolu açık olsun. 6 Nisan’da tüm Türkiye’de vizyona gireceğini öğrendim. Bu da Gaziantepimize çok büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Gaziantepimizin markalaşmasına, insanımızın ve şehrimizin tanıtımına çok katkı sağlayacak. Bu alanda da güzel bir adım atıldı. Zeugma Yapımcılık’a ve bu işe emek veren İbrahim Ay ve Meral Ay’a teşekkür ediyorum” dedi.

Nejat Koçer’in eşi Füsun Koçer de Gaziantep’e yakışır bir film olduğunu belirterek, “İnşallah hayırlı olur, yolu açık olur. Gaziantep’in değerlerini, şivesini, kültürünü tanıttığı için çok mutluyuz” diye konuştu.

FISTIK GİBİ FİLM OLDU

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, “Gaziantep’e yakışır fıstık gibi bir film oldu, adı üzerinde ‘Antep Fıstığı’. Emeği geçen tüm ekibe yürekten teşekkür ediyorum. Hem Gaziantep’te bu işin organizasyonunda bulunanlara hem de sanatçılarımıza. Gaziantep sanayisiyle, ihracatıyla, ticaretiyle önde olan bir şehir. Şehrin özellikle kültürel mirasının da bütün insanlığa tanıtılabilmesi açısından bu tür etkinlikler çok önemli. Gaziantep’te çevrilen bu film şehrin kültürü açısından ve Gaziantep’in tanıtımı açısından çok önemli. Devamı gelen olsun.”

SPONSORLARA PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Sanko Park’ta yapılan Antep Fıstığı Filmi’nin muhteşem galasının sonunda filme katkı sağlayan sponsorlar NCR Hospital, Park İnşaat, Akıncıoğlu Grup, Çelebioğlu Grup, Şerifler Grup’a teşekkür plaketi takdim edildi. AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve Antep Fıstığı Filmi’nin başrol oyuncusu İvana Sert desteklerinden dolayı sponsorlara teşekkürlerini sundular.