SİYASET
Giriş Tarihi : 18-04-2018 17:49   Güncelleme : 18-04-2018 17:49

CHP'den GGC'ye ziyaret

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve il yönetimi Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette erken seçim de yoğun bir şekilde konuşuldu

CHP'den GGC'ye ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Akif Ekici, CHP İl Başkanı Hayri Sucu ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni (GGC) ziyaret etti. GGC toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarette CHP heyeti, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Toplantının açılışında konuşan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, “Ülkemiz, içinde bulunduğumuz coğrafya özellikle yaşadığımız şehir sınır bölgesinde olduğu için zor bir süreçten geçiyoruz. Ekonomik anlamda ciddi bir dar boğaz yaşanıyor. Bunlardan en çok etkilenen şehirlerden birisi Gaziantep. Biz Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak tüm siyasi partilerimize bu zamana kadar eşit mesafede olduk bundan sonra da eşit mesafede olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birlik ve beraberliği için ne gerekiyorsa bizler üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Hangi siyasi partimiz olursa olsun taşın üzerine taş koyan ve hizmet eden kim olursa onların her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Demokraside basın sözde 4. Kuvvet. Bizim siyasilerimiz gerek iktidar partisi olsun gerekse muhalefet partileri olsun bizleri sadece seçim zamanlarında hatırlıyorlar. Bizler gerek iktidarı gerekse muhalefeti her zaman yanımızda görmek ve halkımızı doğru bilgilendirmek istiyoruz” dedi.

 

SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANMAK İSTEMİYORUZ

Basının önemli sorunları olduğuna değinen Başkan Ay, “Yerel gazetelerimiz Basın İlan Kurumu’na (BİK) bağlı. Yerel basın tüm Türkiye’de her geçen eriyor. Bugün devletten resmi ilan alan yerel gazetelerimiz sürekli sorunlar, kurallar, BİK’in çıkartmış olduğu yeni yasalarla zor durumdalar. Resmi ilan gelirleri her geçen gün düşüyor. Bugün Gaziantep’te 2'si uyduda 4'ü karasalda olmak üzere toplam 6 yerel televizyon kanalımız var. Burada da RTÜK payı ve uydu kiralarını ödemeyecek durumdalar. Her şey dolara bağlı. Bugün bir televizyonun uydu kirası 22 bin dolar ve dolar almış başını gidiyor. Yerel bir gazetenin kağıdı, kalıbı, boyası kısacası he rşeyi dolara endeksli. Bugün doların artışından dolayı maliyetlerde yüzde 40’lık bir artış söz konusu. Radyolarda da durum farklı değil. Yine orada da RTÜK payı, kamu spotları radyoların belini büküyor. Bunlarla ilgili bir an önce gerekli düzenlemenin yapılması lazım. Yerel basın Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de kan kaybediyor. Bu konuya yetkililerin bir an önce el atması lazım. Biz buradan tüm siyasilerimizi, bakanlarımızı, milletvekillerimizi bizlerin sorunlarını, dinlemelerini istiyoruz. Seçimden seçime hatırlanmak istemiyoruz” diye konuştu.

 

OHAL’DE SEÇİME GİTMEK NE DEMEKTİR?

CHP İl Başkanı Hayri Sucu, “Gaziantep’te Gazeteciler Cemiyeti İbrahim Ay’ın başkanlığa gelmesinden sonra daha derli toplu hale geldi. Özellikle Gaziantep Gazeteciler Cemiyetiniz düzenlemiş olduğu çok muhteşem ve görkemli gecede ne kadar ileriye gittiğini gördük” dedi.

 

SEÇİME HAZIRIZ

Ülkenin eğitim ve ekonomi açısından çok kötü durumda olduğunu savunan ve hükümetin, ülkeyi yönetemediğini öne süren CHP Milletvekili Akif Ekici, erken seçim olması halinde CHP'nin hazır olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Eğitim anlamında neredeyiz? Ekonomik anlamda neredeyiz? Bunu Türkiye'de görmeyen yoktur. Hepsinde dibe vurduk. Evet, doğrudur erken seçim olmalıdır. Çünkü hükmedemeyen bir hükümet ile karşı karşıyayız. Hükümet hükmedemiyor, yönetemiyor, kontrol edemiyor. Yani belli oldu ki bu sene içerisinde bir erken seçim olacak. Sayın Bahçeli de bunun zaten her zaman sözcülüğünü yapmıştır. Ecevit döneminden beri 2000 yılından beri bu tür daralmalar olduğunda, sorunlar olduğunda Devlet Bahçeli böyle bir açıklama yapmıştır. Dünde böyle bir açıklama yaptı. Şuna inanmıyorum yani kesinlikle, bu kendi kendine oturdu 'Hadi böyle bir açıklama yapayım' dememiştir. Bu söyletilmiştir ve bu gerçekleştirilecektir.  Tabi ki hükmedemeyen bir hükümetin gitmesini biz de istiyoruz. Biz erken seçime varız CHP olarak, örgütlerimiz olarak kadromuz olarak biz her zaman hazırız. Yarın da deseler hazırız, 6 ay sonra deseler de hazırız."

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
ARŞİV ARAMA