GÜNCEL

Suç makinesi çıktılar

Üniversite Bulvarı üzerindeki bir kuyumcuyu soyma suçundan yakalanan zanlıların geçmişte çok sayıda soygun gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Suç makinesi çıktılar

18 Mayıs  günü Üniversite Bulvarı üzerinde bir kuyumcuda meydana gelen silahlı soygunu gerçekleştiren E.İ, C.G., E.İ'nin suç makinesi olduğu ortaya çıktı.

Soygundan sonra yapılan çalışmayla kısa sürede yakalanan zanlıların geçmişte bazı kişilerle birlikte işledikleri suçları şöyle sıralandı:

1- 2013 yılında Cengiz Topel Mahallesi Şanlıdere Caddesi üzerinde bulunan bir PTT Şubesinden bin 800 TL paranın silah zoruyla alınması,

2013 yılında Cengiz Topel Mahallesi Yeşilırmak geçidi üzerinde bulunan bir markette meydana gelen ve teşebbüste kalan silahlı yağma olayı,

3- 28 Mart 2016 günü Üniversite Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir döviz bürosunda meydana gelen 140 bin TL değerinde dolar ve Türk Lirasının " Silahla Yağma" edilmesi


 4- 09 Kasım 2016 günü Değirmiçem Mahallesi Süleyman Kuranel Caddesi üzerinde yabancı uyruklu bir şahsa ait ikametten 1 milyon 500 bin dolar paranın "Silahla Yağma" edilmesi.


Gasp Büro Amirliği ekiplerince bahse konu olaylarla ilgili yapılan çalışmalar sonrasında İ.Ö. ve H.İ.K isimli şüpheli şahıslar da yakalanarak gözaltına alınırken,  M.A. isimli şüpheli şahsın ise başka bir olaydan cezaevinde tutuklu olduğu anlaşıldı.

Bahse konu olayları gerçekleştiren E.İ, C.G., E.İ, İ.Ö. ve H.İ.K. isimli şüpheli şahıslar haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edildiler.