SİYASET
Giriş Tarihi : 15-03-2019 17:08   Güncelleme : 15-03-2019 17:08

Gaziantep turizmde de başarılı olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te düzenlenen mitingde Gaziantep'in ihracattan sonra turizmde de önemli başarılara imza atacağını söyledi.

Gaziantep turizmde de başarılı olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te düzenlenen mitingde Gaziantep'in ihracattan sonra turizmde de önemli başarılara imza atacağını söyledi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, Gaziantep'in yıllardır yüzbinlerce Suriyeliye ensarlık yaptığını belirterek, Gaziantep'in emek, üretim, helal kazanç ve kardeşliğin başkenti olduğunu söyledi.

Gaziantep'in mutfağıyla ülkemizi dünyada başarıyla temsil ettiğini belirten Erdoğan, "Geçtiğimiz yıl şehrimizi ziyaret eden 800 bin yerli ve yabancı turist, Antep'in güzelliklerinin daha çok bilinmeye başlandığını gösteriyor. Biliyorsunuz hemen yanı başımızdaki Şanlıurfa'da insanlık tarihinin en eski ibadethanelerinin izleri bulundu. Biz de 2019'u 'Göbeklitepe Yılı' ilan ettik. Göbeklitepe, Şanlıurfa ile beraber Gaziantep'in de turizmine, ekonomisine katkıda bulunacak bir projedir. İhracatta 7 milyar dolar sınırını zorlayan Gaziantep, inşallah turizmde de çok büyük başarılara imza atacaktır " dedi.

Gaziantep'in bugüne kadar hep kendilerini desteklediğini anımsatan Erdoğan, "Ama bu defa şöyle şanına yakışır, unvanına yakışır ve delikanlılığına yakışır bir rekor bekliyorum. Biz Gaziantep'i sadece aşkla sevmekle kalmadık, tarihinin en büyük hizmetleriyle geleceğe hazırladık. 17 yılda Gaziantep'e 35 milyar liralık yatırım yaptık" diye konuştu.

Gaziantep'e 10 bin 830 yeni derslik inşa ettiklerini hatırlatan Erdoğan, "60 binden fazla öğrencinin öğrenim gördüğü şehrimize, ikinci devlet üniversitesini, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesini kurduk. Bu üniversite sıradan bir üniversite değil, bölgenin merkezi bir üniversitesi. Farklılığı var, sadece ulusal değil uluslararası eğitim-öğretim verecek bir üniversite. Yükseköğretim öğrencileri için 9 bin 440 kişi kapasitelik yurt binaları açtık. Bir kaç yıl içinde iki tane Gaziantep'te, bir tane de Nizip'te olmak üzere toplamda 2 bin 250 kişi kapasiteli yeni yurt binaları daha açıyoruz. Gaziantep, İslahiye ve Nizip gençlik merkezlerini, Şehitkamil sporcu yetiştirme merkezini kurduk. Eski stadın yerine inşallah millet bahçesini kuruyoruz. İçinde de büyükçe bir millet kıraathanesi olacak. Çocuk kütüphanesinden yüzme havuzuna kadar her türlü sosyal ve sportif tesisin olduğu Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi'ni ayrıca Gaziantep'e kazandıracağımız bir diğer millet bahçemiz olacak" dedi.

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA