SİYASET
Giriş Tarihi : 21-03-2019 14:39   Güncelleme : 21-03-2019 14:39

Celal Doğan: Tugay taşınamaz

DSP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celal Doğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Tugay arazisinde “Medeniyet Şehri” kurma projesinin hayal olduğunu iddia ederek, "20-30 yıldan önce taşınamaz" dedi.

Celal Doğan: Tugay taşınamaz

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Tugay arazisinde “Medeniyet Şehri”  kurma projesinin hayal olduğunu ileri süren DSP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celal Doğan, “ Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı aldatılmıştır. Tugay 20-30 yıldan önce taşınamaz. NATO’nun mayın depolarının bulunduğu Tugay’ın taşınması için, NATO ile de görüşmeler yapılması gerekiyor.  Fatma Hanım, hayal satmaktan vazgeçmelidir” dedi.

Böyle bir tugayın kaldırılmasının ciddi planlamalar gerektirdiğini belirten Doğan, “Zırhlı Tugay’ın mevcut yerinden kaldırılması 20-30 yılı alacak bir süreç gerektirmektedir. Üstelik bu tugay, sıradan bir tugay değildir. Tümen seviyesinde muharip bir tugaydır.  Burnunuzun dibinde savaş varken, Ortadoğu’nun hali belliyken  tugayı nasıl taşıyacaksınız? Kim ki, Tugay’ı 3-5 sene içerisinde kaldıracağını düşünüyorsa, hayal görüyordur” şeklinde konuştu.

ÖNCE NATO İLE TEMASA GEÇİLMELİ

Gaziantep Zırhlı Tugayı ile ilgili bir gerçeğin daha göz ardı edildiğini belirten Doğan, “ Zırhlı Tugay’da NATO’nun mayın depolarının bulunduğunu da öğrendik. Bu, taşınmanın daha da uzun bir süreç gerektirdiğini ortaya koyuyor.  NATO ile temasa geçmeden, Tugay’ın yerini taşımayı düşünmek hayalcilik değil de nedir? Siyasetçi hayal satmamalıdır” dedi.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA