SPOR
Giriş Tarihi : 16-04-2019 18:20   Güncelleme : 16-04-2019 18:20

Spora 150 milyon

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Gaziantep'te yapılacak 150 milyon liralık spor tesislerinin bir bölümünün ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Spora 150 milyon

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Şahin, makamında ağırladığı Bakan Kasapoğlu’na, şehirde spor alanında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Geçtiğimiz ayda yaklaşık150 milyon liralık sportif yatırımı kapsayan proje paketini Vali Gül ve Başkan Fatma Şahin ile imzaladıklarını anımsatan Kasapoğlu, "Bu yatırımların bir kısmının ihalesinin tamamlandığını gördüm. İnşallah en kısa sürede bu yatırımların temelini atmaya da geleceğim. Antep’in yabancısı değilim, kendimi Antepli gibi hissediyorum. Havuzları ve salonları bu yılın sonunda Antep’in gençlerine, kadınlarına kazandıracağız. Gaziantep sadece ülkemizin değil, bölgenin spor marka şehri olacak, sportif kalkınmanın sembolü olacak.  Gaziantep, gençlik potansiyeli açıdan, genç nüfusu bakımından bir hazineye sahip bir şehrimiz. Gençliğimizin derinliğini ortala çıkarmak amacıyla gencelir yarınlara daha güçlü hazırlamak adına buradan şampiyonlar çıkarmak adına belediyemizle valiliğimizle sivil toplum kuruluşlarıyla milletvekillerimizle hep birlikte el ele vereceğiz, çıtayı daha yukarılara taşıyacağız" dedi.

Bugüne kadar attıkları imzaları başka bir boyuta taşımanın müjdesini vermek istediğini söyleyen Kasapoğlu, "Gençlerimizi geleceği hazırlamak için onlara gerekli imkanları sunacağız. Gerek bakanımızın gerekse valimiz bizim heyecanımızı bir avantaj olarak görüyorum, biz de bu avantajı en kısa sürede üretime çevireceğiz. Uluslararası organizasyonları havuzlarıyla salonlarıyla Antep’te gerçekleştireceğiz. Olimpik noktadaki çalışmalar yapacağız. Ben çok kısa sürede sportif başarıların dalga dalga yükseleceğine inanıyorum. Göğsümü gere gere söylüyorum cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye’deki spor tesisleri stadyumlarından yüzme havuzuna kadar dünyanın hiçbir yerinde yok. Sporun engel tanımayan ruhuyla kadın ve erkek genç yaşlı engelli engelsiz demeden herkesin spora erişimi kolaylaştırmak adına düzenlenen Gilette-Milliyet Malzeme Dağıtım Kampanyasını Gaziantep’te başlattık” diye konuştu.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de genç nüfusuyla spor başkenti olma noktasında emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, “Demirören Grubu’nun malzeme dağıtımı için bir aradayız.  Sizin desteğinizle şehirde spor altyapısına yönelik çalışmalarımız büyük bir ivme kazandı. 15 yüzme havuzu, 10 spor salonunun ihalesini yaptık. Spor okulları kuracağız dedik ve yapılacak her adımı her noktayı, hem amatörde hem de profesyonelde planlayarak bir yol haritası belirledik. 31 Mart Seçim Kampanyası’nda gençlik ve spor üzerine odaklandık. ‘Sporuyla Yükselen Gaziantep’ diyerek genç dostu, sporcu dostu bir şehir olmak dileğiyle hem kendi yaptıklarımız, yapacaklarımız hem de sizinle yapacaklarımızı beyannamemize koyduk. Halkımız, çok büyük memnuniyet duydu, onlar için büyük bir moral ve motivasyon oldu. Proje ve hizmet odaklı çalışmalarımız seçim sandıklarına yansıdı. Şahsım ve şehrim adına yaptığınız hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.  Sizi de önümüzdeki ay toplanacak mecliste fahri hemşerimiz olarak ilan edeceğiz ve bir beraat hazırlayacağız. İnşallah onu da güzel bir şölenle taçlandıracağız” dedi.

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA