YAŞAM

Kurala uy, yaşamın kalitesi artsın

Gaziantep Valisi Davut Gül, trafik kurallarına uymanın yaşam kalitesini daha da yükselttiğini kaydetti.

Kurala uy, yaşamın kalitesi artsın

Karayolu Trafik Haftası, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle başladı. Vali Davut Gül törende yaptığı açıklamada trafik kurallarına uymanın yaşam kalitesini daha da yükselttiğini kaydetti.

2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edildiğinin altını çizen Vali Gül,  "Hafta kapsamında emniyet mensubu arkadaşlarımız İçişleri Bakanlığımız tarafından Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla hayata geçirilen projeyi öğrencilerimize tanıtıyorlar. Karayolları, Emniyet ve Jandarma’nın olaylara nasıl müdahale ettiğini anlatıyorlar. Öğrencilerimiz, simülasyon aracı ile emniyet kemeri takılmadığında olabilecek aksaklıkları görüyor, yaşıyorlar. Kurallara uyduğumuzda yaşam kalitemiz daha da yükseliyor. Trafik kurallarına uyarken hem kendimize hem çocuklarımıza hem de çevremize saygı göstermiş oluyoruz. Kendi hayatımızı da biraz daha garantiye almış oluyoruz. Bunu başkasından beklerken kendimizin de yapması gerekiyor. İnşallah 2019 yılı daha az kazanın olduğu, trafik kurallarına daha çok uyulduğu, insanların birbirini rahatsız etmediği bir yıl olur” ifadelerini kullandı.

Açıklama sonrasında başarılı servis şoförü, polis, jandarma ve zabıtalara, Vali Gül, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Halil Uysal ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından plaket verildi.