GÜNCEL

Övünç madalyası aldılar

Gaziantep 13 şehit yakını ve 2 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Övünç madalyası aldılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Gaziantep’te düzenlenen törenle şehit yakınları ve gazilere verildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende 13 şehit yakını ve 2 gaziye, Vali Davut Gül, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şefik Atak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve il protokolü tarafından beratları takdim edildi.

 

Ramazan ayının ilk gününde şehit yakınları ve gaziler için verilen iftar programıyla gerçekleştirilen törende, şehit yakınları ve gazilere seslenen Vali Davut Gül,  “Ramazan’ın birinci günü Türkiye’nin her tarafında Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından verilen Devlet Övünç Beratları şehit yakınlarımıza ve gazilerimize bugün aynı anda tevdi ediliyor. Bu vesile ile bütün şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum” dedi.

 

Gül, “Bizler şehitlerin ölmediğine ve ölmeyeceğine inanan insanlarız. Sizlerin bu vatan için ödediği bedelleri millet olarak devlet olarak biliyoruz.  Şehitlerimizin yakınları bu millete, bu devlete emanettir. Sizlerin uğrunda canını feda ettikleri değerler bu millet, bu devlet tarafından sonsuza kadar muhafaza edilecektir. Bir kez daha vatanımız için canını, malını, kanını feda eden aziz şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Ramazanınız mübarek olsun” diye konuştu.

 

Konuşmalar sonrasında Kırkayak Camii İmam Hatibi Ahmet Mansur tarafından okunan ezanla Ramazan’ın ilk iftarı şehit yakınları ve gazilerle açıldı. İftar sonrası İl Müftüsü Ahmet Çelik tarafından dua okunduktan sonra program sona erdi. Törene katılanlar, Vali Gül, Tugay Komutanı Atak ve Başkan Şahin tarafından yakından ilgilenilerek uğurlandı.