YAŞAM

Tekstilkente dev cami

Gaziantep'in Tekstilkent mahallesinde yapılan Ensar Camii ibadete açıldı.

Tekstilkente dev cami

Gaziantep'in Tekstilkent mahallesinde yapılan Ensar Camii ibadete açıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla ibadete açılan Tekstilkent Ensar Caminin açılışına Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Müftüsü Ahmet Çelik, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu ve tekstilkent esnafı katıldı.

CAMİLERİMİZİN İÇİNİ DOLDURMALIYIZ

Törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tekstilkent Mahallesi’nin böyle bir camiye ihtiyacı olduğuna dikkati çekerek, “Biliyorsunuz bu mahalle eski Ünaldı mahallesiydi. Şimdiki ismi Tekstiklkent Mahallesi. Burada daha önce halıcılar vardı onlar taşınınca burası boş kaldı. Ayrıca Karatarla mevkiinde yerlerinin değişmesi gereken tekstilciler vardı. Onları buraya getirdik ve buranın da ismini değiştirerek, Tekstilkent Mahallesi yaptık. Burada yoğunluğun çok olacağını biliyorduk. Her atölyede bir çok insan çalışıyor. Burada güzel büyük bir camiye ihtiyaç vardı. Alanın alt kısmını üç katlı otopark üstünü ise cami yaptık. Camilerimiz birliğimizin beraberliğimizin sembolü, ülkemizin tapusudur. Şahinbey İiçemiz hızla büyüyüp gelişiyor şuana kadar 70’in üzerinde camimizin açılışını gerçekleştirdik. Ayrıca 30 civarında cami inşaatımız da devam ediyor. Camimiz mahallemize hayırlı olsun cemaati bol olsun diyorum” dedi.

ÇOK MÜBAREK BİR AYDAYIZ

İl Müftüsü Ahmet Çelik, Ramazan Ayı’nda muhtaç olan herkese yardım edilmesi gerektiğini belirterek, “Bu caminin yapımında emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyor Allah Razı olsun diyorum. Burada yaptıkları hayrın, yarın hiç kimsenin bir birine fayda veremeyeceği bir günde, herkesin kendi yaptıklarıyla baş başa kaldığı bir günde mükafatını göstersin” diye konuştu.

BAŞKAN POLAT TEŞEKKÜR ETTİ

Tekstilkent Cami Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Polat ise, caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Takriben 3.500-4.000 kişilik kapasiteye sahip olan camimizin temeli atıldığı günden bu yana bizlerden maddi manevi yardımlarını asla esirgemeyen hayır sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi.