KÜLTÜR - SANAT

Büyükşehir türbe gezdiriyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince düzenlenen “Kentimi Geziyorum" programı kapsamında  Ramazan ayında türbe ziyaretleri yapılıyor.

Büyükşehir türbe gezdiriyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince düzenlenen “Kentimi Geziyorum" programı kapsamında  Ramazan ayında türbe ziyaretleri yapılıyor. Nurdağı ilçesinde bulunan Hacı Muhammed Bilal Nadir Türbesi, Hacı Muhammed Hilmi Kutlubay ile Ökkeşiye türbelerinin ziyaret edilmesiyle başlayan ve ay sonuna kadar devam edecek geziye 180 kişi katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen gezide Nurdağı ilçesindeki Hamidiye köyünde bulunan Hacı Muhammed Bilal ile oğlu Hacı Muhammed Hilmi Kutlubay’ın türbeleri ziyaret edildi, namazlar kılındı. Gezide, Durmuşlar köyü sınırları içerisinde yüksek bir tepe üzerindeki Ökkeşiye (Hz. Ukkaşe) türbesi de ziyaret edildi. 

Hafta içi perşembe günleri şehir merkezindeki Hz. Yuşa ve Pirsefa Türbesi, Şuayipzade Ali Akif Baba Türbesi, Şeyh Fethullah Türbesi gezilecek. Cuma günleri ise Nurdağı Hacı Muhammed Bilal Nadir Türbesi, Hacı Muhammed Hilmi Kutlubay ile Ökkeşiye türbeleri, Oğuzeli ilçesi, Karaçomak Türbesi, Gaffur Baba Türbesi, Hacı Hamza Türbesi, Araban Sa’d Bin Vakkas Hazretleri Türbesi, Sam Şeyhi ve Muhammed Beledi Türbesi ve Memik Dede Türbesi ziyaret edilecek.