SİYASET
Giriş Tarihi : 11-05-2019 16:32

Gaziantep için çalışıyoruz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, parti olarak Gaziantep’ten çok büyük destek gördüklerini belirterek, karşılığını vermek için belediye başkanları ve tüm kadroların gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Gaziantep için çalışıyoruz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, parti olarak Gaziantep’ten çok büyük destek gördüklerini belirterek, karşılığını vermek için belediye başkanları ve tüm kadroların gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Bizi dizi ziyaret için Gaziantep'e gelen Bakan Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ziyaretinde yaptığı konuşmada, "31 Mart’ta vatandaşlarımız yine büyük bir teveccüh gösterdiler. Gaziantep için gece gündüz çalışan, büyük bir gayret gösteren değerli Fatma Şahin hanımefendiyi tekrar seçmişlerdir. Bundan dolayı biz de Gaziantep’e minnettarız. Oy veren, destek olan ve oy vermeyip yine Gaziantep’in büyümesi için beraber kalbimizin attığı tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz, Gaziantep kazanmıştır" dedi.

Gaziantep’in işsizlik sorunlarının çözüldüğü, ana sorunlarının sonuçlandığı bir dönem arzusunda olduklarını belirten Gül, "Gaziantep büyükşehir belediye, ilçe belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerinde hemşerilerimizin verdiği büyük desteğe çok teşekkür ediyorum. Bu yarışa katılan tüm adaylara da demokrasi yarışında olan tüm partilere de teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü, demokratik bir olgunluk içerisinde Gaziantep’te bir seçim geçirdik. Bu seçimin sonucunda milletin kararı ortaya çıktı. Şimdi millete mahcup olmadan milletin çözün dediği sorunları çözerek yolumuza devam etme zamanıdır” diye konuştu.

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerine yönelik kararı ve ardından yaşanan gelişmelerle ilgili de açıklamada bulunan Gül, "YSK kararını beğenirsiniz, beğenmezsiniz, eleştirirsiniz. Ancak YSK, kararına saygı duymak bir hukuk devletinin olmazsa olmaz şartıdır. Elbette eleştiriler olabilir ama bu eleştirileri YSK’nın saygın üyelerini hedef gösterecek şekilde, isimlerini soy isimlerini söyleyerek bir itibar cellatlığına dönüştüremezsiniz. İsimlerini okuyarak yüksek mahkeme üyelerini de tahkir etmeye yönelik bu tür davranışlar asla kabul edilemez" dedi.


YSK’nın mazbatayı iptal etmediğini, milletin hakemliğine gitme kararı verdiğine dikkat çeken Gül, “YSK mazbatayı alıp iptal etmemiştir, milletin hakemliğine kanuna uygun, süreci yönetecek şekilde milletin hakemliğine gitmiştir. Elbette kararı İstanbul halkı verecektir. İstanbul seçmeni hangi karar verdiyse de elbette beş yıl o şehrin yerel meselelerini yönetecek Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecektir. Dolayısıyla bu konuda daha özenli ve sorumlu davranmak, Türkiye anayasasına ve hukukuna saygı içinde gereken bir tavırdır. Bunu elbette hepimiz bekliyoruz" diye konuştu.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA