GÜNCEL

Naksan davasında onama kararı

Bölge Adliye Mahkemesi, Naksan holding sahipleri ve yöneticileri hakkında açılan davada 9 sanığa verilen cezaları yerinde buldu.

Naksan davasında onama kararı

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında Naksan holding sahipleri ve yöneticileri hakkında açılan davada 9 sanığa verilen cezaları yerinde buldu.

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, geçen aylarda Gaziantep 9. Ağır Ceza mahkemesinin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığına hükmetti. Delil ve işlemlerde herhangi bir eksikliğin olmadığını belirten daire, eylemlerin doğru olarak nitelendirildiği ve kanunda öngörülen suç tiplerine uyduğuna hükmetti.

Sanıkların istinaf başvurularının reddine karar veren daire, tutuklu sanıklar Taner ve Emre Nakıboğlu ile Murat Zar ve Cihan Dağcı'nın tahliye taleplerinin reddine karar verirken, ev hapsinde bulunan Cahit Nakıboğlu'nun da bu durumunun devamına hükmetti.

Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılama sonunda, Taner Nakıboğlu'na 15 yıl, Emre Nakıboğlu'na 11 yıl 3 ay, Cahit Nakıboğlu ile Murat Zar ve Cihan Dağcı'ya 8 yıl 9'ar ay, Ferhan Nakıboğlu'na 2 yıl 1 ay, Emre Özkaya ile Mesut Çeven'e 6 yıl 3'er ay, Arif Çiftçi'ye 3 yıl 9 ay hapis cezası verilmişti.