GÜNCEL

İmama kanlı pusu

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde görev yapan imam- hatip, ailesiyle birlikte gittiği memleketi Birecik'te uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.

İmama kanlı pusu

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde imam-hatip olarak görev yapan 2 çocuk babası Ibrahim Halil Polat, ailesiyle birlikte gittiği köyünde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.

Aslen Şanlıurfa Birecik ilçesinden olan İbrahim Halil Polat (35) ile eşi ve 2 çocuğunun bulunduğu otomobille bahçesinden meyve toplamaktan dönerken piyade tüfeği ile ateş açıldı. Saldırıda Polat yaşamını yitirirken, eşi ve 2 çocuğu ise yara almadan kurtuldu.

Mezra Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Oğuzeli ilçesinde imam-hatip olarak görev yapan İbrahim Halil Polat, ailesine ait bahçeden meyve toplayarak eşi ve 2 çocuğu ile birlikte eve dönmek için otomobiline gindi. Bu sırada kimliği belirsiz kişiler piyade tüfekleri ile otomobile ateş açtı. Silah seslerini duyanların ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri sürücü koltuğunda bulunan Polat’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Saldırıda otomobilde bulunan Polat’ın eşi ve 2 çocuğunun yara almadığı öğrenildi.

Polat’ın cenazesi Birecik Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken bölgede geniş güvenlik önlemi alan jandarma, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.