YAŞAM
Giriş Tarihi : 17-05-2019 19:09

Yüksel adına cami

Sahinbey Belediyesi, Akkent mahallesinde yaptığı camiye merhum Gaziantep milletvekili Abdulkadir Yüksel'in adını verdi

Yüksel adına cami

Merhum Milletvekili Abdulkadir Yüksel’in adının verildiği cami, gerçekleştirilen tören ve kılınan ilk Cuma Namazı ile ibadete açıldı. Vali Gül burada, caminin vefanın simgesi olarak sonsuza kadar yaşayacağını kaydetti.
Şahinbey Belediyesi tarafından Mavikent Mahallesinde yaptırılan cami açılışında konuşan Vali Gül, “Bazı eserlerin kıymetini yokluklarında daha iyi anlıyoruz.  Camiler de bunlardan biri.  İnanıyorum ki cami olmasa burada yaşayanların en önemli sorunu cami eksikliği olurdu. Ama olduğunda sanki yıllardır burada varmış gibi düşünürüz. Nasıl yapıldığını, hangi emeklerle ortaya konulduğunu çok düşünmeyiz” dedi.
Camilerin önemli eğitim yuvaları olduğunu vurgulayan Vali Gül, “Çocuklarımız, gençlerimiz, hanımefendiler burada istifade edecekler.  Bu cami de Müslümanların bir mührü gibi yüzyıllarca burada yaşayacak. Rahmetli vekilimize bu vesile ile bir kez daha rahmet diliyorum. Evlatlarına,  babalarının ismini yere düşürmedikleri için teşekkür ediyor hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Makam bitecek, ömür bitecek. Geride ne bıraktığınız çok önemli. Geride inşallah sayın vekilimiz gibi itibarımızla, şerefimizle hayatı bitirmeyi nasip etsin diyorum. Cami çok önemli. Hem İslam’ın beş şartı olan namazı eda etmemize hem birlikte olmamıza, zenginiyle, fakiriyle Allah’a kul olmamıza bize vesile olan bu mekânlar” şeklinde konuştu.
Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel, “Bizim için çok anlamlı bir gün. Vefalı bir baba dostu olan Şahinbey Belediye Başkanımızın yaptırmış olduğu rahmetli babamın adının verildiği Abdulkadir Yüksel Cami açılışında bir aradayız. Baki olan Allah’tır. Önemli olan bu gök kubbede hoş bir sada bırakmak. Biz de babamın bu fani dünyada hoş sada bıraktığına inanıyoruz. Burada ismi ve hatırası yaşayacak” diye konuştu.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, “Can dostumuz abimiz rahmetli Abdulkadir Yüksel vekilime Allah’tan rahmet diliyorum. Kısa zamanda çok güzel dostluklarımız oldu. Burada kılınan bütün sevaplardan inşallah kendisi de hissedar olacak” diyerek Mavikent Mahallesi hakkında bilgi verdi.
Gaziantep milletvekilleri ve vatandaşların katıldığı programda konuşmaların ardından dualar eşliğinde caminin açılışı gerçekleştirildi.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA