KÜLTÜR - SANAT

26. sergisini Gaziantep'te açtı

Ressam Gafur Uzuner, Sanko Sanat Galerisi’nde “Kırmızı” temalı 26’ncı kişisel resim sergisini açtı.

26. sergisini Gaziantep'te açtı

Ressam Gafur Uzuner, Sanko Sanat Galerisi’nde “Kırmızı” temalı 26’ncı kişisel resim sergisini açtı.

Sergisinde suluboya ve akrilik boya çalışmalarının yer aldığını belirten ressam Uzuner, “Masalsı biçimi seviyorum. Olağandışılığı kullanarak gökyüzünde ve sularda kırmızı rengi kullandım. Gökyüzünde uçan balıkları tasvir ettim. Ana tema kırmızıyı kullandım. Seyahat ederken gidip gördüğüm yerlerdeki izlenimlerimi kendimce resmedip sanatseverler ile paylaşıyorum. Resim yaparken çok keyif alıyorum" dedi.

Eserlerinde mutlak güzellik aradığını söyleyen Uzuner, "Tasarlamadan, özümsemeden gerçeğin kendisine ulaşılmaz. Bu bağlamda yeni sergimi hazırlanırken içselleştirdiğim ve yaptığım bilinçli seçimlerle sanatsal güzellikleri kendi birikimimle birer nesneye dönüştürdüğüm resimlerimi izlenime sunuyorum" diye konuştu.

Konuşmalardan sonra fotoğraf sanatçısı Bülent Teymur, SANKO Holding tarafından bastırılan “Belkıs Zeugma ve Mozaikleri” isimli bilimsel yayını, sanatçı Gafur Uzuner’e hediye etti. Sergi açılışına Sanko Sanat Galerisi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Halil Çiçek, Yürütme Kurulu Üyesi Murat Köylüoğlu, sanatçılar ve sanatseverler katıldı. Uzuner’in 35 eserinin yer aldığı sergisi, Sanko Sanat Galerisi’nde, 14 Haziran’a kadar gezilebilecek.