YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-05-2019 15:16

12 bin kişilik iftar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte 6 noktaya kurduğu iftar çadırlarında 12 bin kişiye iftar yemeği veriyor.

12 bin kişilik iftar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte 6 noktaya kurduğu iftar çadırlarında 12 bin kişiye iftar yemeği veriyor. Büyükşehir Belediyesi, merkezdeki iftar çadırlarını yanı sıra 7 ilçede de çadırlar kurarak iftar yemekleri veriyor.

 

Ramazan'da, Gazianteplilerin manevi hayatına dokunan kültürel etkinliklerin yanı sıra iftar sofraları da kuran Büyükşehir Belediyesi, her gün 12 bin kişiyi iftar vaktinde bir araya getiriyor. Başkan Fatma Şahin de iftar çadırlarını ziyaret ederek vatandaşlarla birlikte iftarını açıyor.

 

Gaziantep Üniversitesi Atakent Parkı, Şehreküstü İtfaiyesi, Kayaönü İtfaiyesi, Düztepe Çamlık Parkı, Karataş Mahallesi 410 Cadde, Şahinbey Kavaklık Rotary Aile Sağlığı Merkezi karşısı ve GAR binası önündeki iftar çadırları Ramazan boyunca vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Ayrıca Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli ve Yavuzeli olmak üzeri 7 taşra ilçesinde de iftar verilmeye devam edilecek.

 

Yetim, yoksul ailelere yönelik ziyaretlerin yanı sıra şehit aileleri, gazi, öksüz, yetim, engelli ve yaşlılar için iftar buluşmaları gerçekleştirilecek. İhtiyaçlı ailelere 80 bin gıda paketi dağıtılması planlanan ramazan boyunca, iftar çadırları ve aşevleri dahil yaklaşık 360 bin kişiye iftar hizmeti verilmesi hedefleniyor.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA