SPOR
Giriş Tarihi : 27-05-2019 14:02

Yaz geldi, spor da geldi

Şehitkamil Belediyesi yaz spor okulullarına kayıtlar başladı. 8 branşta açılacak yaz okullarında ilçenin değişik bölgelerindeki 11 farklı tesiste eğitim verilecek.

Yaz geldi, spor da geldi

Şehitkamil Belediyesi tarafından yaz döneminde basketbol, jimnastik, yüzme gibi çocukların ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği 8 farklı branşta açılacak olan 2019 yaz spor okulları için kayıtlar başladı. 17 Haziran’da başlayacak yaz spor okulları kapsamında 11 farklı tesiste 30 Ağustos tarihine kadar hizmet verilecek.

Gaziantep'te sporun ve sporcun gelişimi adına yıllardır tesisleşme alanında dev yatırım ve sportif projelere büyük bir başarıyla imza atan Şehitkamil Belediyesi, gençlerin ve çocukların sporla büyüyen, spor kültürüne ve spor ahlakına sahip bireyler olmaları için çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı için çalacak son ders zilinin ardından start alacak olan yaz spor okullarında spor tutkunu öğrenciler; basketbol, badminton, futbol, geleneksel çocuk oyunları, halk oyunları, temel jimnastik, satranç ve yüzme branşlarında eğitim görecekler. 17 Haziran-30 Ağustos 2019 tarihleri arasında açılacak olan yaz spor okulu programında sporcu öğrencilerin keyifle katılacakları doğa gezileri, kitap okuma günleri, şenlikler ve birbirinden renkli sosyal etkinlikler de yer alıyor.

Yaz spor okulları döneminde kendini kanıtlamış, başarılı sporcular yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Yaz tatili döneminde çocuklarımızın ve gençlerimizin fiziksel, sosyal milli ve manevi gelişimlerine katkı sağlamak ve yoğun eğitim-öğretim maratonunun ardından öğrencilerimizin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmelerine katkı sunmak amacıyla yaz spor okullarını tatil dönemi boyunca gerçekleştireceğiz. 8 farklı branşta icra edilecek olan spor okulu eğitimleri için kayıtlar başladı" dedi.

Çocukların erken yaşlarda spora yönelmesi ve faaliyetlerin gerçekleştirileceği branşlara yeteneği olan gençlerin uzman eğitmenler nezaretinde kendilerini daha da geliştirmelerinin çok önemli olduğunu söyleyen Fadıloğlu, " Sporcu öğrencilerimiz, spor okullarına katılarak hem kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan uzaklaşmış olacaklar hem de kendilerini her anlamda geliştirmiş olacaklar" diye konuştu.

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA