YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-05-2019 15:31

ŞANLIDER'den yetimlere iftar

ŞANLIDER her yıl düzenli yapılan geleneksel iftar programını bu yıl Suriyeli yetim çocuklara ayırdı

ŞANLIDER'den yetimlere iftar

Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) her yıl düzenli yapılan geleneksel iftar programını bu yıl Suriyeli yetim çocuklara ayırdı. Dernek Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, dinimizde ve kültürümüzde yetimlerin topluma bir emanet olduğunu, bu nedenle iftarlarını yetimlerle birlikte yaptıklarını söyledi.

Yeni Adım Derneği Kardeşlik Evi'nde barınan Suriyeli yetimlere verilen iftar yemeğine ŞANLIDER Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan ve iki derneğin yöneticileri katılırken, iftar öncesinde yapılan hazırlıkların ardından binanın bahçesinde çocuklarla birlikte iftarlarını açtı.

Suriye'de yıllardır devam eden bir savaşın olduğunu, bu savaşta en çok da çocukların zarar gördüğünü kaydeden Mustafa İsmet Erdoğan, "Bu kardeşlerimiz sorumlusu veya tarafı olmadıkları bir savaşın mağdurları. Ailelerini bu kirli savaşta kaybettiler. Dinimizde ve kültürümüzde yetimler topluma bir emanettir. Yeni Adım Derneği'nin böyle bir yetimhane açtığını duyunca bu yıl geleneksel iftar programımızı iptal edip burada iftar vermek istedik" diye konuştu.

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
a
a
RÖPORTAJLAR
a
a
ARŞİV ARAMA