SPOR

Şampiyonluğu kutladık

Gazişehir Gaziantep'in Süper Lig'e yükselmesi Gaziantep'te adeta bayram havası estirdi. İstanbul'dan dönen takımı coşkuyla karşılayan binlerce taraftar Kalyon Stadyumunda saatlerce tezahürat yaparak başarıyı kutladı.

Şampiyonluğu kutladık

Gaziantep halkı 2 yıl aradan sonra yeniden Süper Lig'e yükselmeyi büyük bir coşkuyla kutladı.

Finalde karşılaştıkları Hatayspor'u yenerek zirveye yükselen Gazişehir Gaziantep takımı, İstanbul'dan özel uçakla geldiği Gaziantep Havalimanı'nda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Vali Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  protokol ve taraftarlar tarafından çiçeklerle karşılandı. Üstü açık bir otobüsle şehir turu atarak taraftarları selamlayan takım 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda sevgi gösterileriyle karşılandı.

 

Şehir turunun ardından Gaziantep Kalyon Stadı'nda taraftarıyla buluşan şampiyon ekip büyük ilgi gördü. Kurulan platforma elindeki kupayla çıkarak taraftarı selamlayan Kulüp Başkanı Adil Sani Konukoğlu yoğun tezahüratlarla karşılaşırken, kırmızı-siyahlı ekip 2 yıl sonra kentin Süper Lig'de temsil edilecek olmasının yarattığı sevinç gösterileriyle karşılaştı.

Kutlama töreninde konuşan Gaziantepli Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'in pek çok açıdan zirveyi hak ettiği gibi futbolda da Süper Lig'i hak eden bir şehir olduğunu belirterek şampiyonlukta emeği geçen kulüp yöneticileri, futbolcular ve taraftara teşekkür etti.

Kulüp Başkanı Adil Sani Konukoğlu ise 2 yıldır Süper Lig'e yükselmek için çalıştıklarını kaydederek, "Bugün emeğimizin karşılığını aldık. artık sevinme zamanı" diye konuştu.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise kulübün takım ruhuyla başarıya ulaştığını söyledi. Şahin, "Gaziantep her yönüyle, her işiyle takım ruhuyla çalışan bir kent. Bugün kentimiz burada. Herkes takımımızın başarısı için kenetlendi, bugün de ortak başarıyı kutlamak için bir aradayız. Takımımız Süper Lig'de kalıcı olacak" dedi.

 

Binlerce Gazianteplinin katıldığı kutlamada sporcuların tek tek sahneye çağrılarak taraftarı selamlamasının ardından taraftarlar gece geç saatlere kadar şarkılar eşliğinde eğlenerek şampiyonluğu kutladı.