YAŞAM

Hayvanat Bahçesi doldu taştı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ni Ramazan Bayramı tatilinin uzun olması nedeniyle ziyaretçi akınına uğradı.

Hayvanat Bahçesi doldu taştı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ni Ramazan Bayramı tatilinin uzun olması nedeniyle ziyaretçi akınına uğradı. Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin bayram tatilinde 500 bin kişi ziyaret etti.

Dünya’nın 4’üncü, Türkiye’nin ise en büyüğü olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, bayramda yoğun ilgiyle karşılaştı. Hayvanat Bahçesi'ni bayramın ilk günü 125 bin kişinin ziyaret ettiği açıklandı. Bin dönüm arazi üzerinde kurulu bulunan ve 300 türden 7 bin civarında hayvanı barındıran Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde Safari Park ve Tropik Kelebek bahçesi büyük ilgi görüyor.

Gazianteplilerin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerle yoğun bir bayram tatili geçiren Hayvanat Bahçesi, bayram boyunca özellikle çocukların, unutamayacağı anlar yaşattı. Doğal ortamda yaşayan hayvanları yakından gören ziyaretçiler, rengârenk kelebeklerin arasından yürüme fırsatı buldu.