KÜLTÜR - SANAT

Yaz kursları başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yaz okulları başladı. Çocuk ve yetişkin gruplarında yapılan kayıtlar 23 Haziran'a kadar devam edecek.

Yaz kursları başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yaz okulları başladı. Çocuk ve yetişkin gruplarında yapılan kayıtlar 23 Haziran'a kadar devam edecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (GASMEK) 2019 Yaz Okulu, 29 kurs merkezinde, 30 alanda ve 375 branşta eğitim veriyor. Kentin mesleki eğitim seviyesini yükseltmeyi hedefleyen GASMEK'in kurslarından son 4 yılda 186 bin kişi yararlandı.  

GASMEK kurslarında bilişim teknolojisi, güzellik ve saç bakım hizmetleri, müzik ve gösteri sanatları, yabancı diller, yiyecek-içecek hizmetleri, sağlık ve spor, sanat ve tasarım, değerler eğitimi, Türk İslam sanatları ve el sanatları teknolojisi branşlarında eğitim verilecek. Kurslara  http//www.gasmek.org.tr adresinden online olarak da başvuru yapılabiliyor.

29 KURS MERKEZİ

Ahmet Yesevi Kurs Merkezi, Altınüzüm Kurs Merkezi, Araban Kurs Merkezi, Atakent Kurs Merkezi, Cumhuriyet Kurs Merkezi, Emek Kurs Merkezi, Eyüp Sultan Kurs Merkezi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim Akademisi, Gazikent Amaç Yapı Kurs Merkezi, Gazikent Kurs Merkezi, Güvenevler Halil Karaduman Sanat ve Eğitim Merkezi, Hacıbaba Kurs Merkezi, Hakan Özcan Kurs Merkezi, İslahiye Kurs Merkezi, Karataş Kurs Merkezi, Karkamış Kurs Merkezi, Kurbanbaba Kurs Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Eğitim Akademisi, Mehmet Akif Ersoy Sanat Atölyesi, Necip Fazıl Kısakürek Eğitim Akademisi, Nizip Kurs Merkezi, Nurdağı Kurs Merkezi, Oğuzeli Kurs Merkezi, Perilikaya Kurs Merkezi, Taşlıca İncilikaya Kurs Merkezi, Ünaldı Kurs Merkezi, Yavuz Sultan Selim Kültür Merkezi, Yavuzeli Kurs Merkezi ve Yunus Emre Sosyal Tesisi.