EĞİTİM

Birincilere ödül yağdı

Şehitkamil Belediyesi ilkokul, ortaokul birincilerini bisiklet, lise birincilerini ise dizüstü bilgisayar ile ödüllendirdi.

Birincilere ödül yağdı

Şehitkamil Belediyesi ilkokul, ortaokul birincilerini bisiklet, lise birincilerini ise dizüstü bilgisayar ile ödüllendirdi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilçedeki tüm okulların birincilerini yaşlarına göre bisiklet veya dizüstü bilgisayarla ödüllendirerek, eğitime katkıda bulunmak istediklerini söyledi. Fadıloğlu, ilçedeki 173 bin öğrenciye de lunapark bileti hediye edeceklerini açıkladı.

Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenen ödül töreninde 136 ilkokul ve 107 ortaokul birincisine bisiklet, 63 lise birincisine de dizüstü bilgisayar armağan edildi. Hediyelerini Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’ndan alan öğrenciler, Başkan Fadıloğlu ile hatıra fotoğrafı çekindi. Öğrenci velileri de çocuklarının heyecanına ortak oldu ve yaşadıkları sevinci paylaştı.

Eğitimi çok önemsediklerini söyleyen Başkan Fadıloğlu, “Göreve geldiğimiz andan itibaren kurumlar arası işbirliğini en üst düzeyde tutmaya gayret gösterdik. Özellikle Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile olan ilişkilerimizi daha da yukarıya taşımaya gayret ettik. Çünkü şehirde hangi konuyu tartışırsak tartışalım, sonunda geldiğimiz nokta eğitim ve nitelikli birey meselesi oluyor. Sosyal tesislerimizde 70 noktada okul öncesi eğitim veriyoruz. Diğer taraftan okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımıza destek olabilmek adına yaklaşık 10 yıl önce okuma-yazma seferberliği ilan etmiştik" dedi.

23 sosyal tesiste gençlik kütüphaneleri oluşturduklarını anımsatan Fadıloğlu, "Şehitkamil Nikah Salonu ve Şehitkamil Sanat Merkezi içerisinde yaptığımız kütüphanelerle birlikte 8 kütüphane yapmanın daha taahhüdünde bulunduk. 29 Ekim Mahallesi’nde yaklaşık 55 bin metrekare büyüklüğünde inşa ettiğimiz Çıksorut Millet Bahçesi yanında nitelikli bir kütüphaneyi daha bu senenin sonuna kadar çocuklarımızın hizmetine sunmuş olacağız" diye konuştu.

Şehitkamil İlçe Kaymakamlığı ile imzaladıkları protokol kapsamında ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren 265 okulda eğitim gören 173 bin 38 öğrenciye oyun merkezi ve lunapark bileti hediye edeceklerini açıklayan Fadıloğlu, "Geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinliğimizde, lunapark ve oyun merkezi biletlerini hocalarımız, karneleriyle birlikte teslim etmiş olacak" dedi.

Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, okul müdürleri ve ailelerin de katıldığı törende çocuklara hediyeleri Başkan Fadıloğlu ve Mehmet Yağcı tarafından verildi.