KÜLTÜR - SANAT

Moda öğrencileri hünerlerini sergiledi

Gaziantep Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü öğrencilerini hazırladıklarını ürünleri bir defileyle görücüye çıkardı.

Moda öğrencileri hünerlerini sergiledi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü öğrenci ve öğretim elemanlarının hazırladığı giysiler, "80’ler Modası" adıl defiyle görücüye çıktı. Öğrenciler tarafından Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahnelen defilede Sürdürülebilir Moda temalı yarışmada dereceye girenlerin ödülleri de verildi. 

GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü son sınıf öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının düzenlediği 80’ler Modası Defilesi ve GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü ile Kara Holding firmasının üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde düzenlediği Sürdürülebilir Moda temalı yarışmanın ödül töreni gerçekleştirildi.

GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir, Gaziantep Üniversitesi olarak üniversite sanayi işbirliğini başta Mühendislik Fakültesi olmak üzere tüm fakültelerde yaymaya çalıştıklarını söyledi. Bedir, "Bu konuda çok değerli girişimlerimiz var. Bu girişimlerimizin karşılıksız kalmadığını bir defa daha Güzel Sanatlar Fakültesi üzerinden görmüş olmak beni çok mutlu etti. Sanırım bu bir başlangıç, devamı gelecek diye umuyorum" dedi.

Küresel ısınma, çevre kirliliği, yok olan yaşam alanları, kimliksizleşen yerleşmeler ve sağlıksız toplumların günümüz sorunların başında geldiğini belirten Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zuhal Arda, “Hepimizin her gün kullandığı ve attığı pet şişelerden geri dönüştürülmüş elyaf kullanarak tekstil kumaşı üreten Kara Holding ile birlikte düzenlediğimiz bu yarışma aslında bu önemli konuda yaratılan farkındalıklara bir destek niteliğindedir” diye konuştu.

Açılış konuşmaları sonrasında Sürdürülebilir Moda temalı yarışmada Gül Ataş birinci olurken, Esra Demir ikinci, Zuhal Aykanat ise üçüncü oldu.