SPOR

Sumudica imzaladı

Gazişehir Gaziantep, Rumen Teknik Direktör Marius Sumudica ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Sumudica, iyi bir oyunla ilk 10 içinde yer alacaklarını söyledi.

Sumudica imzaladı

Gazişehir Gaziantep FK, Rumen teknik direktör Marius Sumudica ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulüp başkanı Adil Sani Konukoğlu, kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada Sumudica'nın Türk futbolunu ve ligi tanıyan bir isim olduğunu, takıma faydalı olacağını söyledi.

Ligde kalıcı olmak istediklerini, bu amaçla bir transfer listesi oluşturduklarını belirten Konukoğlu, "Hocamızın da düşündüğü isimler var. Son kararı biz vereceğiz. Bütçemize ve takıma uygun isimleri kısa zaman içerisinde sonuçlandırmaya çalışacağız" dedi.

Başkan Konukoğlu ile bir yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşmeyi imzalayan Marius Sumudica use, Türkiye'yi sevdiğini, bu nedenle Suudi Arabistan ekibi El Shabab takımı ile bir yıllık sözleşmesi kalmasına rağmen iptal ederek geldiğini söyledi.
 Türkiye'yi ikinci vatanı olarak gördüğünü kaydeden Sumudica, "Neticesinde biz Balkan ülkesiyiz, aynı kanı taşıyoruz. Agresif bir futbol anlayışım var.  Kayseri'de göreve başlarken yaklaşık 5 bin seyirci maça geliyordu, ayrıldığımda bu sayı 30 bine çıkmıştı. Gaziantep futbolda önemli bir şehir ve başkanın burada yaptıklarını gördüm. Kendi ailesinin parasını koyarak bu takımı bu noktaya getirmiş. Bundan sonra takımı geriye götürmek bizim için ayıptır" dedi.


İlk yıl hedefinin takımı ilk 10 içinde tutmak olacağını açıklayan Rumen teknik adam, "Eğer ben bunu başaramazsam hiçbir şey talep etmeden çıkar giderim. Bu kolay bir şey değil ama benim bu takımı daha da ileriye götürmek gibi bir hedefim var. Benim için futbol, hayatımdaki en önemli konu. Ailem bile ikinci sırada. Bu dakikadan sonra her şekliyle sahada futbolumu konuşturacağım" diye konuştu.

Sumudica ve Konukoğlu, açıklamaların ardından bir yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşmeyi imzaladı. İmza töreninde  Başkan Yardımcısı Haluk Kalyoncu ve yönetim kurulu üyesi Settar Konukoğlu da hazır bulundu.