EĞİTİM

HKÜ'de mezuniyet coşkusu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi 5'inci dönem mezunlarını verdi. Yaklaşık 2 bin öğrencinin kep fırlattığı törende ailelerin sevinci görülmeye değerdi.

HKÜ'de mezuniyet coşkusu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 5. dönemde yaklaşık 2 bin öğrencisini mezun etti. 

Mezuniyet için düzenlenen törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak ve Ali Muhittin Taşdoğan, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, Mütevelli Heyeti Üyesi Songül Kalyoncu, Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Hasan Kalyoncu tarafından temeli atılan üniversitenin Gaziantep ve Türkiye'nin eğitim hayatına önemli katkılar sağladığını söyledi. Gül, "Üniversiteyi yaşatarak bugünlere getiren Kalyoncu ailesini ve başarılı öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu ise, "Bugün uğurladığımız yaklaşık 2 bin kişilik 5. dönem mezunlarımızı vermemizin gururunu yaşıyoruz. Okulunuz bitti ama bu büyük ailenin üyesi olmaya devam edeceksiniz, bağımız hiç kopmayacak" diye konuştu.

Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen ise,  "Öğrencilerinin ihtiyaçlarına cevap olan bir şehir, bir vizyon üniversitesi ve uzun dönemde uluslararası üniversite olmaya aday bir üniversite haline geldik" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından okulu dereceyle bitiren öğrencilerin diploma ve ödülleri Vali Davut Gül, Haluk Kalyoncu ve Edibe Sözen tarafından takdim edildi. Mezuniyet töreni tüm öğrencilerin okulun bahçesinde toplu olarak kep fırlatmasıyla sona verdi.