YAŞAM

Yaya geçidinde çarptı

Gaziantep'te kardeşiyle birlikte parka gitmek için yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan 10 yaşındaki çocuk otomobilin çarpması ile ağır yaralandı.

Yaya geçidinde çarptı

Gaziantep'te kardeşiyle birlikte parka gitmek için yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan 10 yaşındaki çocuk otomobilin çarpması ile ağır yaralandı.

Şahinbey ilçesinin Ünaldı Mahallesi'nde meydana gelen olayda, kardeşiyle birlikte evlerinin yakınındaki parka gitmek isteyen 10 yaşındaki Ali Kaygısız, yaya geçidinin olduğu yere gelip, yol kenarında beklemeye başladı. Bir süre sonra caddenin karşısına geçmek için yola çıkarak koşmaya başlayan Kaygısız'a Mehmet Fethi Cindag'ın kullandığı 41 UH 510 plakalı otomobil çarptı. Çarpmanın şiddeti ile savrularak refüje düşen Ali'yi görenler çocuğun yanına giderek müdahale etti.

Olay yerinin yakınındaki özel bir hastaneye kaldırılan çocuğun vücudunda çok sayıda kırık olduğu belirlendi. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan çocuğun hayati tehlikesinin devam ettiği bildirilirken, otomobilin Ali Kaygısız'a çarpma anı ise olay yerine yakın güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde çocuğun koşarak karşıya geçmeye çalıştığı sırada hızla gelen otomobilin çarpması sonucu havalanarak refüje düşmesi yer aldı. Kaza sonrası otomobil sürücüsü Mehmet Fethi C., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Oğlunun ilk kez yanından ayrıldığını ve başına böyle bir kaza geldiğini söyleyen 3 çocuk annesi Perihan Kaygısız, "Bugüne kadar çocuklarımı hiç yanımdan ayırmadım. Sürekli başlarına bir şey gelir diye nereye gitsem yanımda götürdüm. Kaza günü de parkın karşısındaki pazarda çalışan babasının yanındaydı. Babası müşteriyle ilgilenirken o da parka gitmek için oradan ayrılmış. Yaya geçidini yayalar geçsin diye yaptılar ama uçak hızıyla gelen araba çocuğuma orada çarptı. Sürücünün hak ettiği cezaya çarptırılmasını istiyorum" dedi.