EĞİTİM

Başarılı öğrencilere Bosna gezisi

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde eğitim veren liselerde, dereceye giren öğrenciler Şahinbey Belediyesi tarafından Bosna Hersek'e götürülecek.

Başarılı öğrencilere Bosna gezisi

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde eğitim veren liselerde, dereceye giren öğrenciler Şahinbey Belediyesi tarafından Bosna Hersek'e götürülecek. Okullarında ilk üçe giren öğrencilerin Bosna Hersek gezisi ile ödüllendirilmesini içeren gezi projesi protokol imza töreni Valilik makamında yapıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Davut Gül, Şahinbey Belediyesi ile daha önce de birçok protokol yapıldığını belirterek, “Kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizden umreye gidenler oldu. Başarılı öğrencilerimize bilgisayar, saat, bisiklet dağıtıldı. Dördüncü sınıftan başlayarak tüm öğrencilere spor ayakkabısı verildi. Bugün de liselerimizde ilk üçe giren öğrencilerimizin Bosna Hersek gezisine götürülmesi protokolünü yapıyoruz. Şahinbey Belediyemiz, akademik başarıların ödüllendirilmesi anlamında birçok destek verdi” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başta olmak üzere, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve emeği geçen tüm ekibe teşekkür eden Gül, Şahinbey’deki  öğrencilerin Gaziantep’in yaklaşık yüzde 45’ine tekabül ettiğini ifade ederek bundan sonra da  başarılı öğrencilerin bu anlamda emeklerinin karşılık bulmaya devam edeceğini vurguladı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu yıl farklı bir uygulamayla ilçedeki tüm liselerde öğrenim gören ve dereceye giren ilk üç öğrencinin Bosna Hersek gezisiyle ödüllendirileceğini bildirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ise imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirerek  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve emeği geçen herkese teşekkür etti.