YAŞAM

İşaretle "evet" dediler

Gaziantep'te işitme engelli olan çiftin nikahları işaret diliyle kıyıldı.

İşaretle

Gaziantep'te işitme engelli olan çiftin nikahları işaret diliyle kıyıldı. Şahinbey Evlendirme Müdürlüğü'nde düzenlenen törende genç çiftin nikahını kıyarak mutluluklarına ortak olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Evlenmeyi kabul ediyor musunuz" sorusuna ise üzerinde "Evet" yazılı kartlarla aldı.

Şahinbey Nikah Salonu'nda düzenlenen törenle dünya evine giren işitme engelli olan Aynur Göçer ile Hüseyin Denizhan'ın nikahlarını Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kıydı. İşitmeli engelli olan gençlerin nikahlarını işaret diliyle kıyan Başkan Tahmazoğlu'na gelin ve damat üzerinde "Evet" yazılı kartlarla yanıt verdi.

Bir fabrikada işçi olarak çalışan 22 yaşındaki işitme engelli Hüseyin ile 21 yaşındaki evhanımı Aynur Göçer'e ömür boyu mutluluk dileyerek el yapımı bakır fincan hediye eden Başkan Tahmazoğlu, nikahın fotoğraflarını "Evlilik zamanla güçlenen tek bağdır. Evlenmek için belediyemize başvuran işitme engelli genç çiftimiz Aynur Göçer ve Hüseyin Denizhan'ın nikah akdini işaret dili desteği ile gerçekleştirdik. Mutluluklarına ortak olduk" notuyla sosyal medya hesabından da paylaştı.