EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-07-2019 17:54

Çöpler altın değerinde

Sahinbey Belediyesinin Bankam Atık projesine katilarak plastik ve kağıt atıklarını getiren vatandaşlar altın kazandı

Çöpler altın değerinde

Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilk kez uyguladığı ‘Bankam Atık’ projesine katılan vatandaşlar altın kazanıyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, günlük 120 ton geri dönüşüm malzemesi toplandığını belirterek,  “Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek için çevre temizliği çok önemli. Bu anlamda Şahinbey Belediyesi olarak çöplerimizi düzenli olarak topluyoruz. Ama çöplerin içerisine atılan bir çok atık geri dönüşüm malzemesi. Bunları geri dönüşüm projemizle yeniden ekonomimize kazandırabiliyoruz" diye konuştu.

Gectiğimiz aylarda uygulamaya konulan Bankam Atık Projesi’ne vatandaşların büyük destek verdiklerini belirten Tahmazoğlu, "Bankam Atık Projemize destek veren Tuba Yılmaz çeyrek altın,  Mehmet Çetin İmer ise gram altın kazandı. Bu duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu duyarlılık arttıkça çöpe giden bir çok geri dönüşüm malzemesi ekonomimize yeniden kazandırılacak hem de çevre kirliliğini ciddi anlamda önlemiş olacağız" dedi.

Evindeki dönüştürülebilir çöpleri ayırarak düzenli olarak uygulama noktasına getiren ve çeyrek altın kazanan Tuba Yılmaz, projenin büyük önem taşıdığına dikkati çekerek, “Çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakma adına yapılan çok güzel bir proje biz de bu projenin bir parçası olmaya  çalıştık Başkanımıza bir kez daha böyle bir projeyi hayata geçirdiği için teşekkür ederim” dedi.

 Bankam Atık projesinden gram altın kazanan Mehmet Çetin İmer ise vatandaşların çevreye karşı daha duyarlı olmaları gerektiğini belirterek “Bu proje olsada olmasada çevremize karşı duyarlı olmamız gerekiyor. Bazı duyarsız kişiler ellerinde ne var ne yoksa çöp konteynerleri yerine yerlere atıyorlar. Bu çöpleri sen, ben toplamazsak ve çevre bilinci aşılanmazsa gelecek nesillere nasıl temiz bir dünya bırakabiliriz” diye konuştu.

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA