GÜNCEL

Şehit Demircan'a son görev

Pençe harekatı esnasında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Sinan Demircan, memleketi Gaziantep'te son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Demircan'a son görev

Pençe harekatı esnasında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Sinan Demircan, memleketi Gaziantep'te son yolculuğuna uğurlandı.

Hakkâri/Şemdinli ilçesi sınırı Hakurk Bölgesinde devam eden Pençe Harekâtı esnasında, PKK'lı teröristlerce önceden araziye tuzaklanmış EYP'nin infilâk etmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı Van Devlet Hastanesi'nde şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Sinan Demircan'ın naaşı Van'da yapılan törenin ardından uçakla memleketi Gaziantep'e getirildi.

Gaziantep Havalimanı'nda askeri ve mülki erkan ila ailesi tarafından karşılanan şehidin cenazesi Asri Mezarlık'a getirildi. Öğle namazının ardından şehit Demircan için tören düzenlendi. Törene Gaziantep Valisi Davut Gül, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şefik Atak, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, annesi Emel Demircan, babaannesi Aysel Demircan, akrabaları ve vatandaşlar da katıldı.

Bir yıl önce göreve başlayan Demircan’ın daha 20 günlükken babasının evi terk ettiği ve annesi tarafından zor şartlar altında büyütüldüğü öğrenildi. 6 ay önce nişanlanan ve gelecek yıl için evlilik hazırlıkları yaptığı belirtilen şehidin yakınları tabuta kaparak uzun süre gözyaşı döktü.  Tek çocuğunu kaybeden anne Emel Demircan, "Sinan'ım kalk, beni bırakıp nereye gidiyorsun" diye ağıt yakarken, evlilik hazırlıkları için gün sayan nişanlısı Gülsüm ise yakınları tarafından teselli edildi.  

Şehidin cenazesi öğle namazına müteakip Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik tarafından kılınan cenaze namazının ardından Gaziantep Asri Mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.