GÜNCEL

Kemal Bağcı anıldı

Gaziantep’te 1997 yılında görevi başında geçirdiği kaza sonrasında hayatını kaybeden Gazeteci Kemal Bağcı, ölümünün 22’nci yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Kemal Bağcı anıldı

Gaziantep’te 1997 yılında görevi başında geçirdiği kaza sonrasında hayatını kaybeden Gazeteci Kemal Bağcı, ölümünün 22’nci yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) tarafından Asri Mezarlık'ta düzenlenen anma programına merhum Bağcı’nın ailesi, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, sevenleri ve çok sayıda meslektaşı katıldı.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, yaptığı konuşmada, “Bağcı, 19 Temmuz 1997 tarihinde dönemin Devlet Bakanı Mehmet Batallı ile Tarım ve Köy işleri Bakanı Mustafa Taşar’ın seçim programını takip etmek için bindiği seçim otobüsü üzerinde havaalanı tabelasına başını çarparak yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen 22 Temmuz’da hayatını kaybetmişti. Görev başında hayatını kaybeden meslektaşımız basın camiasında önemli ve örnek alınan bir insandı. Beyefendiliği, mütevaziliği, dürüstlüğü ve genç arkadaşlarına sürekli yol gösteren değerli bir meslektaşımızdı. Kendisi bizlere güzel hatıralar bırakarak aramızdan ayrıldı. Ailesini bu günde yalnız bırakmayan meslektaşlarıma ve değerli milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bizler meslektaşları olarak Kemal Bağcı’yı unutmadık, bundan sonra da unutturmayacağız. Aynı kazada hayatını kaybeden Nuri Karabulut’u da rahmetle, saygıyla yad ediyorum” dedi.

“KEMAL  İZ BIRAKAN BİR İSİMDİ”

Kemal Bağcı’yı rahmetle andığını belirten AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “Gaziantep Sanayi Odası Başkanlığım döneminde kendisiyle çalışma imkanımız olmuştu. Çok sevdiğimiz güzel ve iyi bir insandı. Her şeyin başı iyilik. İyi insan olmak. Kemal Bağcı da böyle bir insandı. Biz Kemal Bağcı’yı iyi biliriz. Rabbim de kendisini en güzel yerde, en güzel mertebede inşallah yerini verecektir. Tüm basın camiasına tekrar başsağlığı diliyorum. Vefatının 22. yıldönümünde Kemal kardeşimizi rahmetle anıyorum. Unutulmamak ve değer bulmak önemli. Daha da önemlisi dünyada iz bırakmak. Kemal kardeşimiz kendi yaptığı işte iz bırakan bir isimdi. Ne iş yaparsan yap önemli olan iz bırakmak ve yıllar sonra hatırlanmak. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı Cennet olsun. Allah eşine, çocuklarına sağlık ve uzun ömürler versin. Bu iyilik mirasının da onlar için çok değerli olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

“22 YILDIR UNUTULMAMIŞ MÜMTAZ BİR ŞAHSİYET”

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan ise, “Kemal kardeşimiz vefat edeli 22 yıl olmuş ve unutulmamış. Bundan daha güzel bir şey yok. Bütün basın camiasına başsağlığı diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum. Ne mutlu sizlere ki 22 yıldır meslektaşları tarafından unutulmamış mümtaz bir şahsiyetin huzurundayız. Şehit sadece cephede göğüs göğüse düşmanla çarpışırken olunmaz. Evine helal rızık götürmek için, işini en iyi yapabilmek için başına gelen kazayla rahmete kavuşursan yine şehit sayılırsın. Kemal kardeşimiz işini iyi yapmak için, evine rıskı helal götürmek için otobüsün üstünde görevini en iyi yapmaya çalışırken Gaziantep’in basın şehitleri arasında yerini almıştır. Nur içinde yatsın. Mekanı Cennet olsun” diye konuştu.

BAĞCI: “YANIMIZDA GÖRMEK  MUTLULUK VERİYOR”

Eşi Elif Bağcı ise, “Kemal’i ne kadar çok sevdiğinizi biliyorum. Her yıl bizimle beraber, buraya geliyor, bizleri yalnız bırakmıyorsunuz. Bize moral veriyorsunuz, hepiniz sağ olun. Sizleri yanımızda görmek bizlere mutluluk veriyor” diyerek duygularını dile getirdi.

Milletvekilleri Nejat Koçer ve Muhittin Taşdoğan, GGC Başkanı İbrahim Ay, Gaziantep’te faaliyet gösteren gazeteciler ve Bağcı’nın ailesi, Kemal Bağcı’nın mezarına karanfiller bıraktı. Daha sonra okunan duaların ardından anma programı sona erdi.