GÜNCEL

Kurbanlık fiyatları ne kadar?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşlar kurban fiyatlarını araştırmaya başladı. Bölgesel farklılıklar gösteren kurban fiyatlarında küçükbaş kurbanların fiyatları geçen yıla göre yüzde 5-10 civarında artış gösterdi.

Kurbanlık fiyatları ne kadar?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşlar  kurban fiyatlarını araştırmaya  başladı. Bölgesel farklılıklar gösteren kurban fiyatlarında küçükbaş kurbanların fiyatları geçen yıla göre yüzde 5-10 civarında artış gösterdi.

Kurban Bayramı için sayılı gün kala, Türkiye'nin dört bir yanında kurban satış yerleri kurulmaya başladı. Kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar 2019 kurbanlık fiyatlarını araştırıyor. Bu yıl küçükbaş kurbanlık fiyatları geçen yıla göre yüzde 5-10 civarında arttı.

 Bölgesel olarak fiyat değişiklikleri gösterebilen kurban  fiyatlarında canlı küçükbaş hayvanın kilogram fiyatı piyasada ortalama 23 liradan işlem görüyor. Büyükbaşta ise kilogram fiyatları ortalama 26 liradan başlayacak.

Piyasaların durumuna göre değişiklik gösterebilecek olan kurbanlık fiyatlarının belirlenmesinde yem ve yakıt maliyetinin yanında döviz kurlarındaki durum da önemli bir yer teşkil ediyor.