SPOR

Tenis heyecanı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’yle Türkiye Tenis Federasyonu’nun iş birliğinde düzenlenen 2019 Doğu ve Güneydoğu Anadolu Takım Şampiyonası başladı.

Tenis heyecanı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’yle Türkiye Tenis Federasyonu’nun iş birliğinde düzenlenen 2019 Doğu ve Güneydoğu Anadolu Takım Şampiyonası başladı. Şampiyonanın açış maçının startını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şampiyonada mücadele edecek tenisçilere başarı diledi. Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi'nde bir hafta boyunca sürecek şampiyonaya 400 tenisçi katılıyor.

Şampiyonanın açılış töreninde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye’nin en güzel kortunu Türk sporuna kazandırdıklarını belirterek, “Sporuyla, genciyle yükselen bir Gaziantep için bir aradayız. Bu şehirde 1 milyon genç var, muhteşem bir hazine, muhteşem  bir güç var. Tenis sporunu halkın sporu yapmak bizlerin görevidir. Spor kardeşliktir, spor birleştirici, spor bugün yaşanan bütün olumsuzları koruyucu ve önleyici tedbiridir. Sporun kaybedeni olmaz" dedi.

Şahin, "Güneydoğu’da güçlü, yerli ve milli tenisçiler istiyoruz. Turnuvaları çoğaltarak, altyapıları güçlendirerek bunu başaracağız. Valiliğimizin başkanlığında bir milyon genci genetiğine uygun olarak tarıyoruz, kim hangi spora yetenekliyse açığa çıkarıyoruz. Kimi tenise, kimi güreş branşına yatkınsa okul döneminde o genci buluyoruz. Fırsat eşitliği verildiğinde büyük başarılar elde edildiğini gördüm. Okul çağındaki çocuklar için amatör spor kulüpleri kurduk" diye konuştu.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise, tenisin sadece parası olanlar tarafından oynanamayacağını ispat etmek için 8 yıl önce yola çıktıklarını belirterek, bölgeden dünyanın en iyi tenisçinin çıkacağına gönülden inandığını vurguladı. Konuşmaların ardından Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Başkan Fatma Şahin'e tenis raketi hediye etti.