EKONOMİ

Ayakkabıcıların test derdi bitti

Gaziantepli ayakkabıcıların test problemi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İpekyolu Kalkınma Ajansı ortaklığında kurulan Ayakkabı Test Merkezi'yle giderildi.

Ayakkabıcıların test derdi bitti

İhracatta hızlı adımlar atan Gaziantepli ayakkabıcıların test problemi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İpekyolu Kalkınma Ajansı ortaklığında kurulan Ayakkabı Test Merkezi'yle giderildi.

 

Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu tarafından projelendirilen Ayakkabı Test Laboratuvarı'nı gezen Vali Davut Gül, önemli bir sorunun giderildiğini söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İpekyolu Kalkınma Ajansı ortaklığında tamamlanan laboratuvarda gerçekleştirilen işlemleri aşama aşama yerinde inceleyen Gül, Gaziantep’e böyle bir laboratuvarın kazandırılmasının şehrin sanayisi için son derece önemli olduğunu kaydetti.

 

Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu bünyesinde faaliyet gösteren uygulama atölyelerini de gezen Gül, şehrin birlikte iş yapma kültürünün üniversite-sanayi işbirliğini içeren projelerde de başarılı bir şekilde görüldüğünü belirterek, "Ar-Ge çalışmaları için de önemli bir kaynak özelliği taşıyacak olan merkez ile Gaziantepli ayakkabıcılar, ürünlerini test için İstanbul'a göndermek zorunda kalmayacaklar" dedi.

 

Gül’e ziyaretinde Meslek Yüksekokulu Müdürü Necip Fazıl Yılmaz, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz eşlik etti.