SPOR

Yaz okullarına büyük katılım

Şahinbey Belediyesinin 17 branşta açtığı yaz spor okullarına 6.917 kişi katıldı.

Yaz okullarına büyük katılım

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçede yaşayan çocuk ve gençlerin spora teşvik edilmesi ve sporcu sayısını arttırmak için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Akkent Spor Köyü’nde yapılan yaz okulu mezuniyet töreninde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yaz okulunda futbol, basketbol, satranç, yüzme, taekwando, jimnastik, karate, okçuluk, voleybol, pilates, step ve aerobik, kickboks, atletizm, judo, masa tenisi, halk oyunları ve badmintondan oluşan 17 ayrı spor dalından toplam 6 bin 917 öğrencinin mezun olduğunu söyledi.

"Sporu hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz" diye Başkan Tahmazoğlu, "Obeziteden uzak kalmanın ve  sağlıklı bir yaşamın en güzel yolu spor yapmaktır. Gaziantep eski Gaziantep değil, birçok spor tesisimiz var. Yakında bir binicilik tesisi de yapacağız, şuanda onun çalışmasını yapıyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak 3 yüzme havuzu, 22 fitness salonu yaptık. Bu tesislerde 10 bin kişi spor yapıyor. Biz gençlerimizin spor yapmasını istiyoruz" diye konuştu.

Karne hediyesi olarak 390 bin çift spor ayakkabısı dağıttıklarını bildiren Tahmazoğlu, "Başarılı gençlerimize bisiklet hediye ediyoruz. Önümüzdeki günlerde başarılı öğrencilerimize bisiklet dağıtımına devam edeceğiz. Spor yapmamak için bahanemiz yok, spor yapmak için her türlü imkânımız var” dedi.