YAŞAM

Hatipoğlu evlilik diploması verdi

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Gaziantep'teki ilk diplomaları Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu eğitimlerine katılan çiftlere verdi.

Hatipoğlu evlilik diploması verdi

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu eğitimlerine katılan 206 çiftin diplomalarını Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu verdi.

Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile birlikte yürütülen projede amaç mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak. Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Evlilikte karşılıklı anlayışın çok önemli olduğuna dikkati çekerek, “Evlilik Okulu Projesi Türkiye’de diğer illerimize örnek olacak çok güzel bir çalışma. Çiftler arasında evlenemeden önce her şey çok güzel ancak evlendikten sonra artık her şey rutine geçiyor. Hayat sizleri hiç hesap etmediğiniz şeylerle muhatap kılabilir. Evliliği kolaylaştırmamız gerekiyor. Bazen kızlarımız bir çok istekte bulunuyor. Ancak erkeğin bunu karşılayacak gücü yok. Bazen de erkek, karşısındakinin kendisinin her şeyine evet demesini istiyor. Ancak dinimiz öyle bir şey demiyor. Dinimiz karşılıklı oturun ve karşılıklı rızalaşın, birbirinizi sevin ve sayın diyor. Hayatta olduğun gibi görünmek lazım. İçimiz nasılsa dışımızda öyle olmalı. Böyle olduğunda ilerde yanlışları azaltmış olursunuz” diye konuştu.

10 yıldır  “Evlilik Okulu Projesi”nin devam ettiğini anımsatan Tahmazoğlu, “2009 yılında başladığımız projenin marka tescil belgesini de alarak 10 yıldır çiftlerimize eğitim veriyoruz. Bu eğitim sonrasında yeni evlenecek çiftlerimize düğün hediyesi olarak otomatik çamaşır makinası, evli olanlara ise çay veya kahve makinası hediye ediyoruz. Ayrıca her ay evlilik okuluna katılan yeni evlenecek çiftlerimiz arasında kura çekerek, bir çiftimizi Umre’ye gönderiyoruz. Evlilik Okulu’nu önemsiyorum. Çünkü evlilik insanoğlunun hayatının dönüm noktalarından bir tanesi. Ancak evlenecek olan gençler evlilikle ilgili bir eğitim almadan hayatının en önemli noktasında hazırlıksız giriyor. Eşler ve ailelerin birbirine nasıl davranacağı, evliliğin dinimizdeki hükmü nedir ve nelere dikkat etmek lazım bunların bilinmesinde fayda var. Evlilik Okulu  Projemizden dolayı da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül aldık. Benimde en faydalı gördüğüm projelerden bir tanesidir” dedi.

BİR ÇİFT DAHA UMREYE GİDİYOR

Umreye gidecek çiftlerin kurasını İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, çekerken kurada isimleri çıkan Serpil ve Eren Pişkin çifti Umreye gidecekleri için oldukça mutlu ve heyecanlı olduklarını belirterek, kendilerine bu imkânı veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.