GÜNCEL

Parka müzik cinayeti

Gaziantep'te çocukları parkta oynarken araçlarında müzik dinleyen Aynur ve Ersin Öznişastacı çifti, yüksek sesli müzik nedeniyle kendilerine tartışan bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Parka müzik cinayeti

Gaziantep'te çocukları parkta oynarken araçlarında müzik dinleyen Aynur ve Ersin Öznişastacı çifti, yüksek sesli müzik nedeniyle kendilerine tartışan bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. 33 yaşındaki Ersin Öznişastacı çocuklarının gözü önünde vurulup yaşamını yitirirken, 23 yaşındaki eşi ise ayaklarından yaralandı.

Gece, Kozluca Mahallesi'ndeki Kabasakal Parkı'nda meydana gelen olayda Ersin ve Aynur Öznişastacı çifti, 2 çocukları parkta oynarken otomobilde müzik dinlemeye başladı. Parkın yanındaki binada oturan Ahmet Çetinkaya, çok ses yaptıkları iddiasıyla otomobilin yanına gidip çifti uyarınca taraflar tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede büyüyüp kavgaya dönüşmesiyle Ahmet Çetinkaya, evine gidip aldığı tabancayla, çocuklarının yanında çifte ateş etti.

Mermilerin isabet ettiği Aynur ve Ersin Öznişastacı çifti kanlar içinde kalırken, silah sesini duyanların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince olay yerinde ilk müdahalesi yapılan çift, ardından Doktor Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan çiftten Ersin Öznişastacı doktorların tüm çabasına rağmen yaşamını yitirdi. Çifte ateş açan Ahmet Çetinkaya, polis ekiplerince olay yerinde yakalanarak gözaltına alındı.

Hastanede tedavi edilen Aynur Öznişastacı'nın polise verdiği ifadede, sıcak hava nedeniyle eşi ve çocuklarla birlikte parka gittiklerini belirterek, "Çocuklar oyun oynarken eşimle birlikte araçta müzik dinlerken, bir kişi gelip eşimle küfür ederek konuştu. Ardından eşim 'Benimle düzgün bir dille konuş' dedi. Sonra adam evine giderek tabancasını alıp bize ateş açtı. İlk önce beni ayağımdan vurdu. Eşimi de sırtından vurdu" dediği öğrenildi.