GÜNCEL

Park kavgasında kan döküldü

Gaziantep’te komşular arasında otopark yüzünden çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı.

Park kavgasında kan döküldü

Gaziantep’te komşular arasında otopark yüzünden çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı.

75. Yıl Mahallesi’nde meydana gelen olayda, komşu olan Demir ve Yıldız aileleri arasında önceki gün araç park yeri yüzünden tartışma çıktı. Dün  akşam yeniden başlayan kavga sırasında Demir ailesinden 2 kişi evden getirdikleri tabanca ve pompalı tüfekle, Yıldız ailesinin üzerine ateş açtı. Açılan ateş sonucu Faik Korkmaz (26), Hüseyin Yıldız (35) ve Adem Yıldız (27) yaşamlarını yitirdi. Cengiz ve Yakup Demir ile Mehmet, Leyla ve Metin Korkmaz yaralandı.

Yaralılar, olay yerine çağrılan ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırılırken hayatlarını kaybeden Faik Korkmaz, Hüseyin Yıldız ve Adem Yıldız’ın cenazeleri otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alan polis, bölgeye kimsenin yaklaşmasına izin vermedi. Olay yerinde inceleme yapan olay yeri inceleme ekipleri, delil topladı.

Kavgada silah kullandıkları iddia edilen Cevdet ve İbrahim Demir  ile yaralı olan kardeşleri Yakup Demir yakalanarak gözaltın alındı. Yaşamını yitiren 3 kişi ise Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından defnedilmek üzere yakınlarına teslim edildi.