SPOR

Konukoğlu'ndan veda mesajı

Gazişehir GFK başkanlığını Mehmet Büyükekşi'ye devreden Adil Sani Konukoğlu, SANKO'da görevlerinin artacağı nedeniyle bıraktığını ancak desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Konukoğlu'ndan veda mesajı

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Başkanlığı görevini, ülkemizin güzide kurumlarında uzun yıllar yöneticilik yapan Mehmet Büyükekşi’ye devreden Adil Sani Konukoğlu, “Görevi üstlenirken çizdiğimiz hedef ve Konukoğlu Ailesi olarak verdiğimiz karar doğrultusunda görevimi ‘başararak’ devretmenin gurur, mutluluğu ve huzurunu yaşıyorum” dedi.

Ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarından SANKO Holding’te yapılan planlama doğrultusunda 2020 yılı ile birlikte yönetim kurulu başkanlığı görevini üstleneceğini anımsatan Konukoğlu, iş yoğunluğu ve sorumluluğunun bu nedenle daha da artacağına dikkat çekti.

Görevden ayrılmasının beklenmeyen bir gelişme olmadığını, Gazişehir GFK Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenirken belirledikleri hedefe uygun hareket ettiklerinin altını çizen Konukoğlu, “Süper Lig’e yükselmeyi, altyapıyı güçlendirmeyi, şirketleşmeyi sağlamayı ve ardından görevi devretmeyi hedeflemiştik. Süper Lig’e yükseldik, altyapıda çok önemli mesafe kat ettik, şirketleşmeyi sağladık” diye konuştu.

Hedeflerini gerçekleştirmenin mutluluğu ve görevi kabul ederken aldıkları karar doğrultusunda, tamamen SANKO Holding’te üstleneceği görevin getireceği yoğunluk ve artacak sorumluluğu nedeniyle, hiçbir telkin ve talep söz konusu olmadan, huzur ve gönül rahatlığı ile Gazişehir GFK Başkanlığı’ndan ayrıldığını kaydeden Konukoğlu, “Gazişehir GFK Yönetimi olarak gururluyuz, mutluyuz, huzurluyuz. Başardık" dedi.

Destekleri için ağabeyleri Abdulkadir ve Zeki Konukoğlu ile eşi ve çocukları ile Konukoğlu ailesi ve SANKO'daki mesai arkadaşlarına da teşekkür eder Adil Sani Konukoğlu, "Görevimi sürdürmem için samimi dileklerini ileten hemşerilerime, spor camiasına ve çalışma arkadaşlarımız olarak gördüğümüz değerli basın mensuplarına kalbi duygularla teşekkür ederim. Gazişehir'mizin Süper Lig’de başarılı olması için yeni yönetime aynı şevk ve heyecanla destek vereceğiz" diye konuştu.