YAŞAM

Geride bir fotoğraf kaldı

Gaziantep'in 75. yıl mahallesinde park yeri nedeniyle çıkan silahlı kavgada yaşamını yitirenlerden geriye bir fotoğraf karesi kaldı.

Geride bir fotoğraf kaldı

75. yıl mahallesinde park yeri nedeniyle çıkan silahlı kavgada yaşamını yitirenlerden geriye bir fotoğraf karesi kaldı.

Geçen hafta meydana gelen olayda araç parkı nedeni ile komşu Yıldız ve Demir aileleri arasında araç parkı nedeni ile başlayan tartışma ertesi gün, tüfek ve tabancaların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Kavgada Faik Korkmaz, Hüseyin Yıldız ve Adem Yıldız (27) yaşamını yitirdi Cengiz Demir, Ayvaz Yakup Demir, Mehmet Korkmaz, Leyla Korkmaz ve Metin Korkmaz ise yaralandı. Yaralılardan Metin Korkmaz olaydan 3 gün sonra, ağabeyi Mehmet  Korkmaz ise 6 gün sonra tedavi gördükleri hastanede yaşamını yitirdi.

Kavgada yaşamlarını yitirenlerden Faik, Mehmet ve Metin Korkmaz'ın ise olay günü ablalarını ziyarete geldikleri öğrenildi. Eniştelerinin kavga ettiğini gören 3 kardeşin kavgayı ayırmaya çalışırken ateşlenen silahlardan çıkan mermilere hedef olarak öldüğü belirlendi.

Olaydan geriye 3 kardeşin ile enişteleri Hüseyin Yıldız'dan geriye ise beraber çekilen fotoğrafları kaldı. Mehmet Akın Korkmaz'ın kardeşleri ve eniştesi ile çekilen bir fotoğrafı, "Siz kardeş lafını altı harfe sığdırmışsınız biz ise yere göğe sığdıramıyoruz. Kardeşlik öyle bir denizdir ki dibi bulunmaz, öyle bir sırdır ki her gönül kaldırmaz, öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz" notuyla sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.