GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2019 16:35

Başkan çöp topladı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Latife Özmimar İlkokulu öğrencileri ile birlikte Vatan Mahallesi’nde çöp topladı.

Başkan çöp topladı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Latife Özmimar İlkokulu öğrencileri ile birlikte Vatan Mahallesi’nde çöp topladı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Yeşil Düdük Projesi” kapsamında çevre bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak için Latife Özmimar İlkokulu öğrencilerine yeşil düdük dağıtarak onlarla birlikte mahallelerde çöp topladı. Düzenlenen programa Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ve AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke’de katıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çevre temizliğinin önemine dikkat çekerek, “Her zaman söylüyoruz. Eğitim çok önemli. Dinimizin ilk emri de oku. Dinimiz bizi sürekli öğrenmeye, ‘ilim Çin’de de olsa gidip alınız’ diye bizi teşvik ediyor. Belediye olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Belediye hizmetlerinin yanı sıra okul yapımından tutun bir çok hizmeti yapıyoruz. Yine öğrencilerimize kitap dağıtarak onları okumaya teşvik edip, ödüllendiriyoruz" dedi.

Çevreyi temiz tutmanın önemine dikkat çeken çeken Tahmazoğlu, "Aslan yattığı yerden belli olur. Bunun içinde çevreyi kirletmememiz gerekiyor. Çöpe attığımız her şey de çöp değildir. Bunların bir kısmını da geri dönüşümde kullanabiliyoruz. Bu anlamda da çalışmalarımız devam ediyor. Okullarda da sürdürdüğümüz geri dönüşüm projemiz de hangi okulumuz daha fazla geri dönüşüm malzemesi toplarsa o okulumuzun ihtiyaçlarına biz de yardımcı olacağız” diye konuştu.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
ARŞİV ARAMA