YAŞAM

Meslek sahibi oluyorlar

Şehitkamil Belediyesi'nin kuaförlük kursuna katılan kadınlar hem meslek öğreniyor hem de aldıkları sertifikayla işletme açabiliyor.

Meslek sahibi oluyorlar

Şehitkamil Belediyesi'nin bayan kuaförlüğü kursuna katılan kadınlar hem meslek öğreniyor hem de aldıkları sertifikayla işletme açarak aile ekonomisine katkıda bulunabiliyor.

 

Münifpaşa Aile Merkezi’nde açılan kuaförlük kursu kadınlar tarafından yoğun talep görüyor. Özellikle gençler ve ev hanımlarının meslek sahibi olma adına katıldıkları kuaförlük kursuna ilgi gün geçtikçe artıyor. Münifpaşa Aile Merkezi’nde bayan kuaförlük kursunda 6 ay süren eğitim veriyor. Kursiyerlere; saç kesimi, boya, perma, röfle, gelin saçı, türban bağlama, fön, topuz, makyaj ile epilasyon eğitimi teorik ve uygulamalı olarak veriliyor. Eğitimlerden sonra sertifika sahibi olan kursiyerler, meslek sahibi oluyor.

 

Münif Paşa Sosyal Tesisi Aile Merkezi Kuaför Eğitmeni Songül Tüke, kursiyerlerin eğitimler sonunda alacağı sertifikayla birlikte meslek sahibi olacaklarını belirterek, “Bu yıl 30 kursiyerimiz kuaförlük kursuna katılıyor. 6 aylık süre içinde haftada 5 gün teorik ve uygulamalı eğitim veriyoruz. Kuaförlük kursumuza gelen kursiyerler, kuaförlük mesleğine ilk adımını atmış oluyor. Buradan aldıkları sertifikayla çalışıp aile ekonomilerine katkı sağlayabiliyorlar. Buradan tüm genç kızlarımızı ve ev hanımlarımızı evde boş zaman geçirecekleri yerine gelip meslek öğrenmeye ve meslek sahibi olmaya davet ediyorum” dedi.

 

Kuaförlük kursuna katılan Hatice Akkaya ise, “Buraya gelmemiz bizim açımızdan çok iyi oluyor. Burada çok şey öğreniyoruz. Saç kesimi, boya, fön, topuz, makyaj gibi kuaförlük alanına dair ne varsa eğitimini alıyoruz. Kursa isteyerek, severek geliyoruz. Evde boşa oturmak yerine kursa gelerek meslek sahibi oluyoruz. Burada hem eğitim alıyoruz hem de dışarıda iş yapıp aile ekonomimize katkı da sağlıyoruz" diye konuştu.