YAŞAM

Aile kavgası aile faciası oldu

Gaziantep'te aralarında anlaşmazlık bulunan çiftin yakınları arasında çıkan kavgada damadın kardeşi ile gelinin babası öldü, 3 kişi de yaralandı.

Aile kavgası aile faciası oldu

Gaziantep'te aralarında anlaşmazlık bulunan çiftin yakınları arasında çıkan kavgada damadın kardeşi ile kayınbabası öldü, 3 kişi de yaralandı.
 

Şehitkamil ilçesinin Eyüp Sultan Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 3 çocuk sahibi Fatih ve Zülfiye Kaya arasında çıkan tartışma sonrasında Zülfiye Kaya çocuklarını da yanına alarak aynı mahallede bulunan babasının evine gitti. Zülfiye Kaya'nın baba evine gittiğini öğrenen Fatih Kaya’nın yakınları aynı zamanda kocasıyla kuzen olan Zülfiye Kaya'yı yeniden evine getirmek için babası İmam Kaya’nın evine gitti.

 

İki taraftan çok sayıda kişinin bulunduğu evde taraflar arasında başlayan tartışma bıçak ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Taraflar evin içinde ve sokakta birbirlerine bıçak ve sopalarla saldırınca komşuları polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.  Kavgada yaralan 5 kişi ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Ağır yaralanan İmam Kaya (54) ile Fatih Kaya’nın kardeşi Ümit Kaya (24) yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

 

Hayatını kaybeden İmam Kaya ve Fatih Kaya’nın cenazesi, Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından yakınlarınca teslim alınıp, toprağa verildi. Polis kavgaya karıştığı belirlenen 6 kişiyi gözaltına aldı.