GÜNCEL

Başkan Alkurt: İftira atıyorlar

Gaziantep Kantinciler Odası Başkanı Ali Şefik Alkurt, “ İhaleleri şeffaf hale getirip, mafyalaşmaya ‘dur’ dedik. Bazı yayın organları tarafından odamıza yönelik suçlamalar gerçeği yansıtmadığı gibi iftiradır” dedi.

Başkan Alkurt: İftira atıyorlar

Gaziantep Kantinciler Odası Başkanı Ali Şefik Alkurt, “ İhaleleri şeffaf hale getirip, mafyalaşmaya ‘dur’ dedik. Bazı yayın organları tarafından odamıza yönelik suçlamalar gerçeği yansıtmadığı gibi iftiradır” dedi.

 

Gaziantep Kantinciler Odası Başkanı Ali Şefik Alkurt, geçtiğimiz günlerde bazı yayın organları tarafından kantinciler odasını karalamaya yönelik yapılan haberlerden dolayı bir açıklama yaptı. Gaziantep Kantinciler Odası’nda gerçekleşen toplantıya oda üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Basın açıklamasının satır başları ise şöyle;

 

ODA BAŞKANINA İFTİRA ATILIYOR
 

"Öncelikle şu gerçek bilinmelidir ki, bahse konu haberlerde yer alan ‘Okul kantini ihalesinde başkan ve şoförünün aracında silah yakalandığı’ iddiası kesinlikle yalandır. Gaziantep Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Şefik Alkurt’un makam aracında silah bulunduğu iddiası gerçeği yansıtmadığı gibi aynı zamanda iftiradır. Gaziantep Kantinciler Esnaf Odası için birinci sırada çocuklarımızın güveni ve sağlığı daha sonra ise esnafımızın huzuru ve rahatlığı gelmektedir.

15 YILDA YAPILMAYANI 1 YILDA YAPTIK

Gaziantep Kantinciler Esnaf Odası’nda göreve geldiğimiz bir yıllık zaman zarfında 15 yılda yapılamayan hizmetleri yaptık. Başkanımız Ali Şefik Alkurt başta olmak üzere Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimiz ve esnaf arkadaşlarımızın desteği ile önemli hizmetler yaparak büyük bir başarıya imza attık. Bu başarı ve başarılarımızın devamı esnafımızın desteği ile katlanarak artacaktır. Esnafımızın kendine öz güveni artarak oda, yönetim ve mesleğine sahip çıkmıştır.

ESNAFIMIZ OKUL KANTİN İHALELERİNE GİREMİYORDU

Göreve geldiğimizde bütün okul kantinleri adeta belli mafya grupları tarafından paylaşılmıştı. Esnafımız okul kantin ihalelerine giremiyordu. Biz bu mafya yapılanmasına dur dedik. İhaleler şeffaf olsun istedik. Esnafımız için mücadeleyi yaptık ve esnafımızla birlikte bu mafya yapılanmasına dur dedik. 15 yıldır süren bu yapılanmayı durdurduk. Şimdi esnafımız istediği okul kantini ihalesine rahatça girebiliyor. Bir yıl gibi kısa bir zamanda kantinci esnafımızın çalışma koşulları en iyi şekilde iyileştirilmiştir. Logolu yasaklı ürünlerin satışı konusunda esnafımız rahat bir nefes almıştır. Şöyle ki, logolu ürünlerin üretiminden kaynaklı sıkıntı esnafımızın lehine sonuçlanmıştır. Şu da bir gerçek ki logolu ürün tüketiciyi de üreticiyi de memnun edememektedir.

İHALELERİ ŞEFFAF YAPTIK

Odamız, Milli eğitim Müdürlükleri, Okul Müdürleri ve hizmetli çalışanlarıyla bütünleşme sağlamıştır. Geçmişte temeli yeni atılan okulların bile yasal olmadan hayali satışlarına dur denilip ihaleler adil bir şekle dönüştürülmüştür. İhale esnafa katılımcıya açık şeffaf bir duruma getirilmiştir.

TÜM ESNAFIMIZI BU MÜCADELEMİZE DESTEK OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ

2. el ihalelerde esnafımızın ekmeğine aşına saygıdan, esnaf kendi arasında rekabeti değil birlikte dayanışma, kaynaşma ve yardımlaşmayı seçmiştir. 500’e yakın üye ve aileleri kardeşimizdir. Bu dönem birlik beraberliğe bütünselliğe en çok ihtiyaç duyulan bir dönemden geçiyoruz. Tüm esnafımızı yönetimimize destek olmaya çağırıyoruz. Esnafımıza İçinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında bol kazanç sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”