EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-10-2019 14:55

Gaziantep’ten Barış Pınar’ına tam destek

Gaziantep ve Kilis’teki iş dünyası temsilcileri yaptıkları ortak açıklamayla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Barış Pınarı Harekatına destek verdi.

Gaziantep’ten Barış Pınar’ına tam destek

Gaziantep ve Kilis’teki iş dünyası temsilcileri yaptıkları ortak açıklamayla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Barış Pınarı Harekatına destek verdi.

Gaziantep Ticaret Odası’nda bir araya gelen kurumlar adına Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Gazi şehrin iş dünyası temsilcileri olarak devletimizin milletimizin, kahraman Türk ordusunun her zaman yanındayız.

Tüm dünya bilmelidir ki “Barış Pınarı Harekâtı”  Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası hukuktan doğan haklarını dünya barışı için kullandığı bir harekâttır.

Bu harekâtı itibarsızlaştırmak isteyenler, küstahça tehdit etmeye çalışanlar bilsinler ki bu harekât en az Türk toplumu kadar kendi toplumlarının da huzuruna hizmet etmektedir. Önümüzdeki günlerde 96. Kuruluş yıldönümünü kutlayacağımız bu aziz vatanın kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “İnsan, mensup olduğu milletin varlığını ve mutluluğunu düşündüğü kadar bütün dünya milletlerinin huzur ve refahını düşünmeli…”

Tüm dünya bilmeli, anlamalı ve desteklemelidir ki Türkiye Cumhuriyeti ülkemizin ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü ön planda tutarak, bölgesinde bir barış üssü olma hedefindedir. Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan bu harekât bir savaş değil, güvenliğimiz için atmamız gereken bir adımdır, Türkiye'nin terör örgütlerine karşı masum halklara kalkan olmasıdır. Kimse başka bir art niyet aramasın.

Yıllardır kucak açtığımız Suriyeli kardeşlerimizin de, ata topraklarında yaşama, kendi seçtikleri yöneticilerle kendilerini yönetme haklarını almaları için de bu harekât büyük önem arz etmektedir.

Antep savunmasında 6317 şehit veren, nüfusunun neredeyse tamamı Gazi olan biz Gazi şehirliler olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zorlu şartta gerekeni yapacağız. İş dünyasının temsilcileri olarak, devletimizin milletimizin, kahraman Türk ordusunun her zaman yanındayız. Mehmetçiklerimiz orada bizler için mücadele ederken bizler de durmayacağız. Bizler daha da çok çalışacak, daha çok üretecek, daha çok ter akıtacak, bu kahramanlar yurdu memleketimiz için, yarınlarımız için, daha güçlü bir Türkiye için çaba sarf edeceğiz.

Allaha şükür olsun ki kahraman Mehmetçiklerimiz sayesinde bizler rahat uyuyor, işlerimizin başında duruyoruz. Siz rahat olun kahraman Mehmetçikler, sizler var oldukça biz canımıza başımızla çalışmaya bu milletin daha kudretli ve kuvvetli olabilmesi için daha fazla üreteceğiz.

Allah Barış Pınarı Harekâtına katılan tüm askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Ayaklarına tek bir taş değdirmesin, daima muzaffer eylesin...”

Toplantıya GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Vekili Mehmet Çıkmaz, Esnaf Odaları Birliği Başkanı  Ömer Küsbeoğlu, OSB Başkanı Cengiz Şimşek, Kilis Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt, Nizip Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Sarı, İslahiye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Gelebek katıldı.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Suriyeliler geri döner mi?
ARŞİV ARAMA